Вчені встановили, що дефіцит вітаміну D відіграє певну роль у розвитку серцевих захворювань. До такого висновку прийшли дослідники з Університету Південної Австралії.

Згідно з науковою роботою, опублікованої в “Європейському журналі серця” (European Heart Journal), люди з дефіцитом вітаміну D частіше страждають від хвороб серця і високого кров’яного тиску, ніж ті, у кого рівень речовини в нормі. Зокрема, в учасників дослідження з низькою концентрацією вітаміну D в крові ризик розвитку серцевих захворювань був в два рази вище.

“Важкий дефіцит зустрічається відносно рідко, але в умовах, коли це дійсно відбувається, дуже важливо проявляти ініціативу і уникати негативного впливу на серце. Наприклад, дефіцит може бути проблемою для людей, що живуть в інтернатних закладах. Як правило, вони проводять на сонці дуже мало часу”, – розповіла професор і провідний автор дослідження Еліна Гіппонен.

Читайте також:  Названа рання, але неочевидна ознака деменції

Вона також зазначила, що вітамін D можна отримувати з продуктів харчування – жирної риби, яєць і грибів, проте в їжі його міститься мало. Тому в зимові місяці має сенс приймати добавки з вітаміном, щоб заповнити його запаси в організмі за відсутності сонячного світла.