Пробудження “не на тій стороні ліжка” може з легкістю вбити настрій на весь день. Зробити його більш продуктивним і знизити рівень стресу допоможуть кілька правил і дотримання певного ранкового ритуалу.

Натискати кнопку “повтору сигналу” на будильнику

Провести в ліжку ще кілька хвилин перш, ніж остаточно прокинутися, завжди заманливо, але кнопка повтору сигналу може принести більше шкоди, ніж користі. Сон, який огортає мозок на п’ять-десять хвилин, не відновлює сили і може зробити організм ще більш сонним, пише Northwestern Medicine.

“Більша частина останньої частини нашої фази сну складається з швидкого сну, який вважається відновлювальним. Тому, якщо ви натискаєте кнопку повтору, то ви порушуєте цей процес”, – пояснив доктор Ріна Мехра. Фахівець порадив встановити будильник на той час, коли прокинутися простіше і уникати функції повтору сигналу, щоб після пробудження відчувати себе відпочив.

Спати в позі “клубка”

Для деяких сон в позі “клубка” є нормою, проте лікарі радять гарненько розтягнутися після пробудження. Це посилить кровотік, за рахунок чого організм отримає необхідну енергію і дозволить бадьоро встати з ліжка.

Перевіряти електронну пошту

Sleep Advisor опитав 1000 чоловік і виявив, що 17% з них насамперед перевіряють з ранку електронну пошту на смартфоні. Однак вчені стверджують, що така звичка підвищує рівень стресу і може негативно позначитися на настрої вдень. Фахівці радять спочатку дати собі час прокинутися.

Пити каву

Для багатьох кава – це в першу чергу мотиватор встати з ліжка. Але якщо хтось прокидається дуже рано, то краще почекати перш, ніж варити її. Відомо, що кофеїн впливає на вироблення кортизолу в організмі, який також називається гормоном стресу. Згідно з дослідженням, опублікованим в The Journal of Clinical Endocrinology and Metabolism, протягом дня відбувається три сплески кортизолу. Вживання кави до 10 години ранку може зробити кофеїн неефективним і порушити вироблення цього гормону. Експерти рекомендують трохи почекати перш, ніж зробити перший ковток кави.

Залишатися в ліжку

Ліжко повинне бути “святилищем”, призначеним виключно для сну. Якщо прокидаючись вранці, залишатися в ліжку якийсь час, то можна заплутати мозок, який почне сприймати його як місце неспання. В результаті в майбутньому можуть виникнути проблеми через безсоння. Якщо після пробудження все ще хочеться розслабитися, краще пересісти на улюблений диван, порадили медики.