Одним із способів, які допомагають домогтися нормалізації тиску без використання ліків, є масаж.

Серед найефективніших заходів боротьби з підвищеним тиском медики виділяють перехід на правильне харчування. Зокрема, для нормалізації артеріального тиску без ліків необхідно тотальне виключення з раціону продуктів, які містять трансжири.

Трансжири, або транс-ізомери жирних кислот – це тип жирів зі зміненою хімічною формулою. Такі жири утворюються в результаті специфічної обробки дешевих рослинних олій, вони активно використовуються в харчовому виробництві – трансжири містяться в маргарині, випічці та кондитерських виробах, фастфуді, а також інших продуктах готового виробництва. Їх вживання може порушувати природний метаболізм жирів, сприяти розвитку ожиріння, хвороб серця і судин.

Інший дієвий спосіб тримати тиск під контролем – регулярна фізична активність. Медики радять щодня вранці виконувати зарядку, а вечорами хоча б по півгодини ходити пішки.

Крім цього, необхідно берегти від потрясінь психіку, вміти протистояти стресу, допомагати собі відновлюватися. Заняття спортом і фізичні вправи якраз ефективно підтримують здоровий стан нервової системи, сприяючи виробленню певних гормонів.

Також корисний для нормалізації тиску і роботи серця масаж – він допомагає розслабляти м’язи, що захищає від перетискання судин.

Джерело: МедікФорум