Нове дослідження вчених підтвердило, що люди, що вживають алкоголь, схильні до більш високого ризику постраждати від інсульту.

Група наукових фахівців, які представляють Університет Голуей (також відомий як Ірландський національний університет у Голуеї), підрахувала, скільки випивки загрожує для людини розвитком інсульту головного мозку.

Інсульт є наслідком гострого порушення кровопостачання мозку, поділяючись на ішемічний (викликається закупоркою мозкової артерії через атеросклеротичну бляшку або тромб) і геморагічний (відбувається розрив судини з крововиливом у мозок).

Результати, одержані фахівцями, опублікував журнал Neurology. Автори розслідування констатували, що в середньому ризик отримає інсульт у тих, хто п’є вище, порівняно з непитущими на 14 відсотків.

Також фахівцями було визначено здатну довести до інсульту дозу алкоголю.

“П’ять порцій алкоголю, випиті протягом дня, збільшують ризик ішемічного інсульту на 29%, а геморагічного – на 76%, якщо така випивка практикується раз на місяць”, – констатували експерти.

Що таке п’ять порцій алкоголю? Медики уточнили, що ця кількість дорівнює п’яти чаркам міцного спиртного напою, половині пляшки вина, двом з половиною літрам пива.