Майже дев’ять місяців минуло з тих пір, як в китайському Ухані виявили перший випадок COVID-19, а дослідники ще тільки намагаються зрозуміти складний вірус. Досі немає відповіді на питання, чому одні люди вмирають від нього, а інші – ні. Згідно з новим дослідженням, на смертність впливає рівень певного мікроелемента в організмі.

Він відомий своїми противірусними властивостями. Лікарі вважають, що цинк допомагає запобігти застуді, тому вчені вирішили дізнатися, чи володіє він такими ж захисними властивостями проти SARS-CoV-2. Виявилося, що у тих, хто вижив після COVID-19 пацієнтів був високий рівень цинку в крові, пише ETNT.

Читайте також:  Бажання мати дітей залежить від часу в інтернеті

У дослідженні медиків з лікарні Дель Мар в Барселоні брали участь 611 чоловіків і жінок, у яких середній вік склав 63 роки. Всі вони заразилися коронавірусом і були госпіталізовані. Фахівці з’ясували, що збільшення рівня цинку в крові на момент надходження пацієнта в лікарню знижувало ризик смерті від інфекції на 7%. Так, померлі від COVID – 19 мали рівень 43 мікрограм на децилітр, а ті, хто перехворів – 63,1.