ГоловнаНовини Здоров'яВизначено кращі продукти для оздоровлення кишечника

Визначено кращі продукти для оздоровлення кишечника

Овочі та фрукти, хліб, бобові, риба, горіхи, оливкова олія можуть допомогти поліпшити бактеріальний баланс в кишечнику. Дослідження показує, що регулярне споживання певних продуктів пов’язане зі зменшенням кількості потенційно шкідливих кишкових бактерій і запалень в органі.

Кишечник

Здорова кишкова флора грає важливу роль у здоров’ї людини і впливає на імунну систему і обмін речовин. Згідно з новим дослідженням, секрет тривалого здоров’я кишечника полягає у вживанні правильних продуктів.

Дослідження було проведено фахівцями Університетською клінікою Гронінгена, які вивчали різні ефекти певних харчових продуктів на здоров’я кишкової флори. Зокрема, вчені аналізували вплив на кишечник таких продуктів, як бобові, хліб, риба, горіхи і вино. Особливо їх цікавила дія цих продуктів на кишкові бактерії, які позитивно позначаються на здоров’ї.

Читайте також:  Лікар назвав напій, ефективний від підвищеного тиску і холестерину

Експерти спостерігали понад 1400 суб’єктів, розділених на чотири групи: населення в цілому, пацієнти з хворобою Крона (хронічне запальне захворювання кишечника), пацієнти з виразковим колітом (захворювання товстої кишки) і пацієнти з синдромом роздратованого кишечника. Медики вивчали зразки їх калу.

В результаті вчені прийшли до висновку, що певні продукти дійсно сприяють зростанню бактерій з протизапальними властивостями. Ці «хороші» кишкові бактерії підтримують біосинтез основних поживних речовин і виробництво коротколанцюгових жирних кислот, які є основним джерелом енергії в товстій кишці, пояснили фахівці.

Всього ними був ідентифікований 61 харчовий компонент, який надає позитивний вплив на кишкову флору.

Читайте також:  Небезпечні сигнали: три ранні ознаки діабету, які можуть врятувати життя

«Ваш раціон може стати серйозним засобом лікування захворювань кишечника, оскільки він надає прямий вплив на мікробіоту кишечника», – сказала керівник дослідження Лора Болт.

Також вчені відзначили, що в боротьбі із захворюваннями кишечника може бути досить ефективною середземноморська дієта. Регулярне споживання продуктів, які входять в цей тип харчування, пов’язане зі зменшенням кількості потенційно шкідливих кишкових бактерій. У конкретному сенсі це означає, що овочі, фрукти, хліб, бобові, риба, горіхи, оливкова олія можуть допомогти поліпшити бактеріальний баланс в кишечнику. У дослідженні збільшення споживання цих продуктів також було пов’язано з більш низьким рівнем у крові в калі маркерів запалення кишечника, констатували автори роботи.

Читайте також:  Вчені підрахували, скільки людей можуть померти від коронавірусу

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News