Йогою займаються професійні спортсмени , голлівудські зірки і прості люди. Вона підходить людині будь-якого віку і будь-якої комплекції , і якщо ви все ще не стали шанувальником йоги , то значить , ви живете у владі одного з цих 9 міфів.

Міф 1 . Йога – тільки для дівчат .

Дійсно , найчастіше статті в журналах про заняття йогою ілюструються знімками дівчат в лосінах , які розтягуються на килимках . Насправді ж йогою часто займаються професійні боксери , баскетболісти , регбісти і навіть рестлери , тому що це ідеальна система вправ на розтяжку.
 
Міф 2 . Я недостатньо гнучкий для йоги.

Саме для людей , які не можуть похвалитися особливою гнучкістю , і призначені заняття йогою. Тому що ця давня індійська гімнастика розвиває гнучкість краще , ніж що-небудь ще . А чим гнучкіше стане ваше тіло , тим нижче ризик травм і переломів .
 
Міф 3 . Я занадто гнучкий , тому йога мені не потрібна.

Читайте також:  Артрит: 5 найгірших видів м'яса, які призводять до тяжких загострень

Завдання йоги не тільки в навчанні гнучкості , це ще й духовна практика . Регулярні заняття дозволяють знайти внутрішній мир, спокій , розслабленість , справлятися зі стресом значно ефективніше , ніж це вам вдавалося раніше. Крім того , йога вчить правильному диханню , збільшуючи об’єм легенів .
 
Міф 4 . Я вже був на занятті йогою , і мені не сподобалося.

Це зовсім не привід більше ніколи не намагатися. Можливо , ви боїтеся виглядати незграбно перед іншими учнями ? Тоді почніть займатися йогою в дома , або вибирайте інший напрямок ( Бікрам , Аштанга , Кундаліні і т.д.).
 
Міф 5 . Йога вимагає виконання дуже складних рухів.

Читайте також:  Вчені знайшли зв'язок між жиром на животі, артеріальним тиском та реакцією на їжу

Так, деякі асани виглядають дуже складними , але вас ніхто не буде змушувати виконувати їх на першому ж уроці . Так само як ніхто не зажадає від людини, яка перший раз прийшла у спортзал , тягати штангу вагою в 100 кг. Займайтеся , і з часом у вас все вийде.
 
Міф 6 . Поруч зі мною немає жодної студії йоги , ходить нікуди.

Вам і не потрібна студія – займатися йогою можна прямо у себе вдома. В інтернеті повним повно відео курсів з йоги , а можна купити ігрову консоль начебто Wii , яка допоможе проводити заняття в будь-якому місці.
 
Міф 7 . Йога це релігія , а я вірю в іншого Бога.

Звичайно , класична йога в якійсь мірі спирається на положення індуїзму , але сучасна її версія , зовсім виразно , ніякої релігією не є . Це гімнастика для тіла і розуму.
 
Міф 8 . На заняттях йогою звучать мантри. І мені треба буде їх співати ?

Читайте також:  Якщо хочете позбавитися жиру на животі, то вранці пам'ятайте про ці правила

Зовсім необов’язково. Деякі інструктора дійсно програють мантри учням під час занять , але тільки для того , щоб вони могли повністю зосередитися на вправах. Вас вони дратують ? Попросіть вимкнути і поставити іншу спокійну , нейтральну музику , або ж звуки природи.
 
Міф 9 . У мене немає часу на йогу.

Якщо ви не можете приділяти заняттям йогою по годині в день , то приділяйте по кілька хвилин. Деякі асани можна виконувати вдома , в ліфті , по дорозі на роботу і навіть в офісі. Головне – мати бажання !