Вважається, що когнітивні здібності мозку знаходяться на піку 20 років, після чого починається стійкий спад. Тим не менш, існує кілька способів, які допоможуть уповільнити процес старіння мозку. Одним з них є включення до раціону омега-3-жирних кислот.

За словами вчених, омега-3 є вкрай важливими для здоров’я мозку, тому найкращим продуктом для підтримки його роботи є жирна риба. До неї відносяться лосось, скумбрія, тунець та оселедець. Всі вони мають одні з найвищих рівнів омега-3, які можна знайти у натуральних продуктах.

Дослідження показують, що споживання жирної риби допомагає запобігти деменції та хворобі Альцгеймера, які є віковими захворюваннями. Однак переваги омега-3 не обмежуються впливом на роботу мозку. Вони пов’язані зі зниженням ризику серцевих захворювань та полегшенням симптомів артриту.

Читайте також:  Розкрито секрет продовження молодості та гладкості шкіри

Хоча деякі люди воліють вживати омега-3, також відомих як риб’ячий жир, як добавок, лікарі радять отримувати ці речовини з їжі. За даними NIH, при вживанні риби користь для здоров’я мозку набагато вища, ніж при вживанні добавок. Точні причини такого ефекту поки невідомі, але вчені припускають, що морепродукти багаті на інші корисні речовини, що стимулюють мозкову діяльність.