З настанням весни багато хто зіткнувся з проблемою випадання волосся. Як запобігти «волосопаду», розповіла дерматолог-трихолог Тетяна Коломієць.

Експерт зазначила, що найчастіше лікарі призначають для вирішення проблеми різноманітні вітамінні комплекси. І хоча безпосередньо вітаміни не здатні зупинити процес випадання волосся, логіка в їх призначенні все ж таки є.

«Справа в тому, що від дефіциту вітамінів та мікроелементів страждає весь організм, походять різні збої. Відповідно, волосся і нігті також страждають», – пояснює фахівець.

Прийом добре збалансованих вітамінних комплексів допомагає організму “залатати” дефіцитні дірки. Отримати необхідні дози елементів з їжею неможливо. Тому призначаються додаткові комплекси. Коли дефіцит заповнений, всі процеси в організмі починають приходити до норми. У тому числі й зростання волосся.

Читайте також:  Діти алкоголіків частіше стикаються з харчовими залежностями

Тут важливо відзначити, які саме групи вітамінів необхідні для того, щоб волосся було здоровим і красивим.

  • Група В. Участь у процесах обміну речовин, підтримують діяльність центральної нервової системи. Відповідають за зростання волосся, чутливість шкіри голови.
  • Група А. Відповідають за баланс сальних залоз, вироблення шкірного секрету.
  • Вітамін Е. Бореться з наслідками стресу, посилює кровообіг. Завдяки цьому волосяні цибулини харчуються краще, волосся починає рости швидше.
  • Вітамін С. Необхідний не тільки для росту та краси волосся, а практично для всіх життєво важливих процесів в організмі.

Фахівець звертає увагу, що чекати на миттєвий ефект від прийому вітамінів не варто. Процес відновлення може тривати кілька місяців за умови збалансованого і правильного харчування.

Читайте також:  Секрети довголіття: чому важливо стежити за здоров'ям ясен

Також лікар зазначає, що якщо ви помітили у себе активне випадання волосся протягом місяця і більше, це привід насамперед не бігти в аптеку та скуповувати всі вітаміни, а звернутися до фахівця-трихолога чи ендокринолога.