Коли йдеться про довголіття, фахівці радять насамперед звертати увагу на спосіб життя. Вчені вже довели, що її тривалість багато в чому залежить від раціону харчування та рівня фізичної активності.

“Якби мені довелося ранжувати щоденні звички з точки зору пріоритету, я б сказав, що фізичні вправи – це найважливіше, що пов’язане з більш довгим та здоровим життям”, – сказав доктор-геріатр Національних інститутів охорони здоров’я (NIH) Луїджі Ферруччі.

Він зазначив, що з віком відбувається поступова втрата м’язової маси поряд зі зниженням рівня енергії та схильністю до болю у суглобах. Хоча ці зміни можуть викликати бажання рухатися менше та більше сидіти, насправді важливо залишатися активними, додав Ферруччі.

Читайте також:  Одна з найнебезпечніших ознак ожиріння печінки з'являється навколо очей

Наприклад, під час одного дослідження NIH було встановлено, що фізична активність знижувала ризик розвитку інвалідності на старості. Експеримент був проведений за участю 600 дорослих віком від 70 до 89 років. Частина учасників виконувала різні вправи, поступово збільшуючи час активності до 150 хв. в тиждень. Заняття включали швидку ходьбу, силові, балансуючі тренування і розтяжку. Результати показали, що вже за два роки “спортивні” добровольці мали набагато менший ризик зіткнутися з інвалідністю.

Ще один вірний спосіб покращити шанси на більш довге та здорове життя – скинути зайву вагу. Дослідження показали, що певні типи дієтичних змін, наприклад, низькокалорійне харчування, позитивно впливають на довголіття. Наразі фахівці вивчають потенційні ліки та інші підходи, які можуть імітувати переваги обмеження калорій.

Читайте також:  Повна відмова від солі не принесе користі здоров'ю