Вчені з Університету Південної Каліфорнії з’ясували, як не переплутати коронавірус зі звичайною застудою і вчасно зреагувати на захворювання. Виявилося, що при зараженні COVID-19 симптоми найчастіше з’являються в певному порядку.

Перш ніж прийти до будь-яких висновків, фахівці проаналізували понад 55 тис.підтверджених випадків захворювання в Китаї. Крім того, окремо розглядалися дані про здоров’я майже 1100 осіб, зібрані в період з грудня по січень китайською групою експертів з лікування COVID-19 і надані Національною комісією охорони Здоров’я Китаю, повідомляє Express.

“Порядок появи симптомів має значення”, – розповів Джозеф Ларсен, провідний автор дослідження і докторант USC Dornsife. Він пояснив, що кожне захворювання прогресує по-різному, тому нове дослідження допоможе лікарям швидше визначати зараження коронавірусом і приймати правильні рішення про подальше лікування.

Згідно з результатами наукової роботи, пацієнти з COVID-19 спочатку, як правило, стикаються з високою температурою. Після цього з’являються кашель і м’язові болі, потім може виникнути нудота і блювота, а пізніше – діарея.

Дослідження показало, що при грипі кашель частіше виникає до появи температури. Крім того, захворювання зазвичай починається з тріади симптомів, включаючи біль у спині, озноб і сухий кашель. Вчені підкреслили, що результати дослідження потенційно корисні при оцінці стану декількох пацієнтів “в умовах сильної завантаженості лікарень”.