Коли мова заходить про способи збільшення тривалості життя, багато хто вважає, що потрібно відмовлятися від смачних страв, обмежувати раціон і переходити на суворі тренування. Однак насправді все набагато простіше і забезпечити собі довголіття можна досить “смачним” способом.

Більшість фахівців в області здорового харчування сходяться на думці, що найголовніше тут – правильно почати день. Сніданок забезпечить організм необхідною енергією і запустить в роботу всі його системи. Зробити перший прийом їжі корисним можуть всього кілька продуктів.

Чорниця

Чорниця, багата антоціанами і птеростильбенами, вже давно є важливим компонентом досліджень вчених, які намагаються знайти ключ до довголіття. Ягода містить специфічні флавоноїди, які борються з пошкодженням ДНК і уповільнюють вікове пошкодження клітин мозку, повідомляє Life Extension. Зокрема, дослідники виявили, що фруктові мухи живуть на 10 відсотків довше, якщо вони сидять на звичайній дієті, але містять екстракт чорниці. Крім того, у них значно підвищується рівень фізичної активності і захист до окислювального стресу.

Кале

Капуста швидко стала одним з найбільш обговорюваних продуктів в області здоров’я завдяки її незаперечним перевагам. Кале містить сиртуїни, які представляють собою групу з семи унікальних білків, що зустрічаються в природних умовах в організмі людини.

Ці білки регулюють безліч функцій, включаючи клітинний метаболізм, регенерацію клітин і експресію ДНК. Крім того, вони допомагають зменшити запалення у всіх органах, включаючи мозок.

Авокадо

Авокадо багаті мононенасиченими жирами, які допомагають скоротити ризик розвитку серцевих захворювань і продовжити життя. Фрукти містять більше калію, ніж банани, який допомагає правильно функціонувати нервам і всім м’язам. Крім того, дієта, багата калієм, допомагає компенсувати деякі шкідливі впливи натрію на артеріальний тиск.

Насіння

Насіння чіа, лляне насіння і насіння конопель містять корисні для серця поживні речовини, в тому числі клітковину і жирні кислоти омега-3, які допомагають збільшити тривалість життя. Численні дослідження показали, що додавання цього насіння в раціон може скоротити фактори ризику серцевих захворювань, запалень, гіпертонії і підвищення рівня холестерину і тригліцеридів, пише Express.