В якому саме віці люди бувають найбільш щасливі? Нове дослідження дозволило отримати відповідь на це цікаве питання.

Багато людей вважають, що найщасливішими вони були в дитинстві, коли від них нічого не залежало, вони ні за що не відповідали і насолоджувалися безтурботним життям.

Комусь здається, що повне щастя настало після 20, коли прийшло усвідомлення великого життя попереду з усіма її пригодами, відчуття молодості, заряду енергії і привабливості.

Хтось вважає, що щастя настає тільки після 50, коли вдається виконати найзаповітніші цілі в плані кар’єрного зростання і звільнитися від тяжкості кредитів.

Нове дослідження дозволило отримати відповідь на це питання. У ньому взяли участь 700 осіб. Автори з США спочатку очікували зафіксувати максимальний рівень щастя в межах від 20 до 30 років.

Читайте також:  Носіння навушників цілий день може бути небезпечно для здоров'я

Однак виявилося, що саме на цей період припадає значна кількість життєвих випробувань, пов’язаних з освітою, кар’єрними сходами, створенням сім’ї та народженням дітей, матеріальними зобов’язаннями, зростанням кредитного навантаження тощо.

Повноцінний період щастя наступав у людей після 35. Багато хто хотів би залишитися у віці від 35 до 45 років назавжди, оскільки саме тут вони відчували себе максимально зрілими, але все ще відносно молодими, тобто не зіткнулися з характерними віковими проблемами, які з’являються після 50 і 60.

Так один 36-річний чоловік зізнався метафорично, що він “зібрав машину, яка нарешті отримала всі необхідні деталі”. Так він говорив про своє здоров’я, психологічному і фізіологічному самопочутті, а також досягнення в житті. Довгі роки чоловік працював над своєю кар’єрою, розвитком відносин і побудовою сім’ї, пише scroll.in.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News