Експерти розповіли, за якими критеріями слід оцінювати людей, щоб дізнатися, чи вважаються ті літніми. На даний момент рівень життя покращився, а тому і параметри здоров’я людей змінилися.

Зараз не існує єдиного точного визначення, коли людина стає літньою. Прийнято вважати, даний вік досягається не тільки фізично, але і за статусом. Перехідний на пенсію співробітник вже може бути зарахований до нього, хоча частіше, кажучи про старість, мова йде про фізичні фактори, які не завжди пов’язані з прожитими роками.

За класифікацією ООН старість починається в 65 років, а ось у Всесвітній організації охорони здоров’я цей вік починається в період з 60 до 75 років, а після нього до 90 років йде глибока старість, яка змінюється довголіттям. Геронтологія, наука про старіння, оперує цифрами, близькими до прийнятих у ВООЗ. Вчені з Великобританії вважаю, слід додати ще одну категорію – активних людей, що вийшли на пенсію.

Завдяки поліпшенню якості медицини багато пенсіонерів при досягненні пенсійного віку зберігають здатність продовжувати активно працювати і приносити користь оточуючим, а це розходиться з формулюваннями світових організацій.

Науковці вважають, називати людей літніми можна тільки після того, як ті втрачають здатність швидко реагувати на прості побутові ситуації. Після цього організм починає по-іншому працювати, і це стає головною ознакою старості.