Людині без медичної освіти досить складно самостійно дізнатися, чи правильно працює його серце. Доктор Леслі Тей, кардіолог, який практикує в лікарні Маунт-Елізабет-Новена в Сінгапурі, розповів, як в цьому випадку може допомогти вимірювання пульсу.

Як виміряти пульс

вказівний і середній пальці необхідно притулити до шиї збоку від трахеї. В якості альтернативи можна помістити два пальці між кісткою і сухожиллям над променевою артерією, яка розташована на стороні великого пальця зап’ястя.

коли ви відчуєте свій пульс, підрахуйте кількість ударів за 15 секунд. Помножте це число на чотири, щоб обчислити кількість ударів в хвилину, порадив Тей.

Читайте також:  Певні ліки небезпечно приймати самостійно без призначення лікаря

Що таке нормальна частота серцевих скорочень?

Нормальна частота серцевих скорочень в стані спокою для дітей старшого віку і дорослих (у віці 10 років і старше) становить 60-100 ударів в хвилину. Діти (у віці 5-6 років) мають нормальну частоту серцевих скорочень в стані спокою 75-115 ударів в хвилину, пише mountelizabeth. Цілком природно, що частота серцевих скорочень поступово сповільнюється в ближче до підліткового віку, підкреслив медик.

Для порівняння:

  • норма для дитини від 1 до 10 місяців становить 80-169 ударів в хвилину;
  • після 18 років нормальною частотою пульсу називають діапазон від 55 до 80 ударів в хвилину.
Читайте також:  Лікарі-дієтологи визначили найнебезпечніший спосіб приготування кави

Серце б’ється занадто швидко

Лікарі називають такий стан тахікардією. Часто пульс помітно підвищується після фізичного навантаження, через високу температуру або стресу. Під час епізоду тахікардії серце б’ється не менше 100 ударів в хвилину і може досягати 300 ударів в хвилину. Ці епізоди можуть початися і закінчитися швидко, і людина часом не помічає ніяких симптомів.

Однак стан стає проблемою, коли це відбувається часто, триває занадто довго або викликає такі симптоми, як запаморочення, задишка, непритомність, біль або сором в грудях. “Швидкий ритм серця в стані спокою може вказувати на початок і прогресування захворювання серця”, – попередив Тей.

Читайте також:  Ключем до довголіття визнали ранкову страву, яку люблять багато людей

Серце б’ється занадто повільно

Коли серце в стані спокою б’ється дуже повільно, лікарі називають це брадикардією. Для більшості людей частота серцевих скорочень в стані спокою становить 60-100 ударів в хвилину. Якщо серце б’ється менше 60 разів на хвилину – це не норма, пояснив медик.

За словами кардіолога, брадикардія може бути викликана змінами в серці в результаті старіння, серцевих захворювань (наприклад, ішемічної хвороби серця або інфаркту), проблем з щитовидною залозою або споживання ліків для лікування проблем з серцем або гіпертонії.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News