Після 40 років вживання на сніданок продуктів, багатих на вуглеводи, але при цьому збіднених корисними жирами та білком, може згубно позначатися на фігурі та вазі, попереджають дієтологи.

Сніданок вважається дуже важливим прийомом їжі протягом дня: після сну тілу необхідно заповнювати запаси енергії, і правильно складений сніданок сприяє цьому. Але після 40 років, коли метаболізм уповільнюється, деякі продукти можуть стати справжньою «пасткою калорій». Їх вживання лише ускладнює проблему уповільнення метаболізму і може призвести до швидкого збільшення ваги.

Що ж дієтологи радять видалити з меню?

Насамперед, на сніданок краще уникати вживання продуктів з високим вмістом вуглеводів, але з низьким вмістом корисних жирів та білків. Зокрема, різноманітної випічки.

Читайте також:  5 соусів, яких слід уникати гіпертонікам

“Поєднання рафінованої пшениці та цукру неприпустиме, якщо ви хочете підтримувати високий рівень метаболізму”, – уточнюють фахівці.

Чому ж солодка випічка така шкідлива?

Занепокоєння лікарів викликає не лише високий вміст цукру чи калорій у ній. З’їдені на сніданок мафіни, кекси, булочки або круасани ведуть до різких коливань цукру в крові – його рівень спочатку стрімко зростає, а потім дуже швидко падає, тому що організм починає активно виробляти інсулін, щоб зупинити цей ріст.

Стрімке падіння рівня цукру спричиняє почуття голоду, яке активується мозком, стурбованим зниженням глюкози. Таке почуття неможливо контролювати. В результаті протягом дня з’їдається більше їжі та в організмі виникає профіцит калорій. Згодом раціон з великою кількістю простих вуглеводів може призвести до ожиріння і діабету.

Читайте також:  Цей продукт запобігає раку легень, передміхурової залози та шкіри

Замість солодкої випічки або мюслів, що містять цукор, експерти з харчування рекомендують поживний сніданок, який прискорює обмін речовин.

«Збалансований сніданок з білків, жирів та складних вуглеводів (з клітковиною) важливий, особливо для жінок старше 40 років. Такий сніданок забезпечує тривалу ситість, перешкоджає переїданню та набору ваги».