Друзі, давайте обговоримо втрату нюху, пов’язану з коронавірусом.

На сьогодні абсолютно однозначно відомо, що одним з найбільш типових симптомів коронавірусної інфекції є втрата нюху або різке ослаблення, але частіше повна втрата. Також досить часто зустрічається втрата здатності відчувати смак. Звертаю вашу увагу, дуже часто втрата нюху взагалі є єдиним симптомом коронавірусної інфекції, і зрозуміло, що якщо раптом зник нюх, це одна з причин обстежитися.

З урахуванням того, що зараз величезна кількість людей не сприймає запахи, один дуже важливий лайфхак. Є дві ситуації, коли відсутність нюху реально загрожує нашому життю.

Перша ситуація пов’язана з тим, що за допомогою нюху ми визначаємо якість продуктів. Оскільки ви тепер поняття не маєте, смердить чи не смердить ця їжа, то я вас дуже прошу: уважно вивчайте терміни придатності. Зайвий раз подивіться на упаковку. Якщо ви сумніваєтеся, дайте понюхати тому, хто нюх ще не втратив.

Читайте також:  Ендокринолог назвала продукти, які не рекомендується вживати з кавою

По-друге, оскільки у вас немає нюху, ви не можете відчувати запах диму і запах газу. Тому зараз, коли опалювальний сезон, датчики диму і датчики газу дуже важливі. Будь ласка, зверніть на це увагу, це може багатьом врятувати життя.

Тепер, коли у вас немає нюху, ви хочете від лікаря рецепт – що потрібно зробити, щоб нюх відновився. Відразу скажу, що ніяких доказових методів, що ви точно робите це і він повернеться швидше, не існує. В цілому, нюх може бути відсутнім близько двох-трьох тижнів. У деяких ситуаціях це відчуття відсутнє шість місяців і більше.

Що можна зробити в такій ситуації?

Ви повинні підтримувати нормальний стан слизових оболонок, їх нормальне кровопостачання, важливо, щоб вони не пересихали. Не допускайте сухого повітря, перегріву, дефіциту рідини, спіть в чистих кімнатах, з нормальною вологістю, при температурі близько 20 градусів.

Читайте також:  Три популярні напої можуть викликати здуття вен на ногах

Отоларингологи рекомендують проводити тренування нюху, використовуючи ефірні масла. Точніше йдеться про лимон, гвоздику, троянду і евкаліпт. Як це робиться: на ватний диск накапати трохи олії, уявити собі джерело аромату і робити короткі вдихи. Зробіть перерву 15-20 хвилин і можна спробувати з іншим маслом. Рекомендується робити це пару разів на день. Ще раз звертаю увагу, що я не бачив конкретних наукових робіт, які б говорили, що цей метод допомагає швидше відновити нюх. Але я прекрасно розумію, що для людей, які не можуть просто мирно сидіти і чекати, поки нюх повернеться сам по собі, це непоганий метод.

Чи є якісь спеціальні ліки?

Ні, немає. Дуже часто обговорюється тема використання протизапальних гормонів всередину і місцево. Всередину – категорично ні, місцево – в деяких ситуаціях доцільно.

Читайте також:  Дієтолог розповіла, який напій небезпечний під час застуди

Незворотнього ураження смаку та нюху при коронавірусі не відбувається. Вони обов’язково повернуться. Кому пощастить, до того повернеться через два тижні, кому не пощастить – через дев’ять місяців, але головне – віра.

Нюх у людини може зникнути не тільки через коронавірус. Він може зникнути через травму, пухлину, запальний процес в головному мозку. Є ще хвороби, які можуть до цього призвести. Якщо виникає якась нестандартна ситуація, якщо зник нюх після травми, якщо була дуже висока температура, сильно боліла голова, а потім зник нюх, обов’язково скажіть про це лікарю, тому що втрата нюху в поєднанні з незвичайними симптомами – це реальний привід провести томографію головного мозку.

Джерело: Обозреватель