Віддалена робота в умовах коронавірусу може викликати сильний стрес. Люди проводять весь день в одному і тому ж приміщенні, насилу перемикаються між роботою і домашніми справами. Це негативно позначається на самопочутті.

Американські дизайнери та психологи поділилися з Insider кількома простими способами знизити стрес від роботи вдома. Один з них – виділяти час на наведення порядку.

Психотерапевт Марк Лоуен радить визначити саме дратівливе місце в будинку або квартирі і виділити трохи часу на те, щоб навести там порядок. Особливо ефективно цей метод працює, якщо таке місце постійно знаходиться на виду. Ще один спосіб, до якого часто вдається Лоуен – – тримати в межах досяжності предмети, що асоціюються зі спокоєм. Наприклад, любителі свічок можуть тримати поруч з ними сірники або запальничку, щоб в будь-який момент можна було запалити улюблену свічку і заспокоїтися, подивившись на полум’я.

Читайте також:  Кращі та найгірші пози для сну, які впливають на ризик гіпертонії

Інший популярний спосіб знизити стрес – поставити поблизу робочого місця кімнатні рослини. Споглядання природи, нехай навіть і в горщиках, має доведений позитивний ефект на стан мозку, зазначає психотерапевт. З тієї ж причини він рекомендує, по мірі можливості, працювати поруч з вікном. Можливість виглянути назовні з робочого місця допоможе зняти стрес, вважає Лоуен.

Дизайнер Енні Сантуллі звертає увагу на те, що дуже важливо максимально скористатися перевагами природного освітлення. Вона радить при роботі з дому не закривати вікна важкими шторами або жалюзі, а максимально використовувати сонячне світло.

Також дизайнер пропонує при роботі з дому оточувати себе предметами з м’якої тканини, подушками і пледами. Вони допомагають розслабитися через приємні відчуття. А при сильному стресі Сантуллі рекомендує кидатися подушками.

Читайте також:  Міфи про холестерин: фахівці перерахували 5 поширених помилок

Дизайнер Артем Звєрєв вважає, що необхідно візуально розділяти робочу і житлову зони при роботі з дому. Це слід робити навіть у маленьких приміщеннях, пояснює він. Домашній офіс можна організувати навіть за допомогою повішеної в кімнаті фіранки або переставленої меблів.