Всупереч поширеній думці, ранок не варто починати з чашки кави, навіть якщо вона приготована з натуральних зерен. За словами британських дієтологів, гарячий напій відразу після пробудження викликає стрибок цукру в крові.

Як стверджують співробітники Університету Бата у Великобританії, вживання кави варто обмежити в ранковий період, особливо людям, що страждають від цукрового діабету.

Вивчаючи ряд біомаркерів, вчені прийшли до висновку, що підбадьорливий напій для організму, що прокидається може викликати стрибок цукру в крові.

Дослідження показали посилення реакції рецепторів глюкози приблизно на 50%, що може привести не тільки до порушення метаболізму, але і проблем з підшлунковою залозою.

Читайте також:  Лікар: байдикувати буває корисно і необхідно для гарного здоров'я

Зокрема, цукровий діабет нерідко викликаний неправильним вуглеводним обміном, який роками розвивається на тлі неправильного харчування. Так, надмірне споживання кондитерських і хлібобулочних виробів, як і солодких фруктів, заважає нормальному виробленню інсуліну.

Симптоми розвивається недуги необов’язково викликають нездужання: ранні ознаки включають в себе і часте сечовипускання, сильну спрагу, незрозумілу втрату ваги, незагойні рани, а також затуманений зір.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News