У холодні місяці багато людей люблять приймати по-справжньому гарячий душ. Але чи справді це здорово? Прочитайте тут як можна зміцнити свою імунну систему за допомогою правильної температури душу.

Більше половини мешканців Німеччини приймають душ щодня. Хоча з медичної точки зору двох-трьох душ на тиждень достатньо, багато людей вважають за краще частіше стояти під душем.

Від того, яку температуру душа ви оберете, залежить не лише ваше особисте самопочуття, а й здоров’я.

Прийняття теплого душу: користь для організму

“Прийняття теплого душу робить різний позитивний вплив на організм, якщо не підвищувати температуру занадто сильно. Вода в душі ніколи не повинна бути вищою за 43 градуси”, – каже лікар загальної практики Тетяна Захарова.

Теплий душ допомагає знизити стрес

Після напруженого дня теплий душ дуже корисний та допомагає знизити стрес. Вища температура води призводить до розширення судин – це розслаблює м’язи.

“Тому ввечері температура душу може бути трохи вищою. Однак будьте обережні, якщо ви перебуваєте в постійному стресі: якщо ви постійно приймаєте гарячий душ, це може зашкодити шкірі”.

Читайте також:  У яких випадках ГРВІ може затягнутися

Теплий душ може полегшити симптоми застуди

Теплий душ створює багато водяної пари, що може вплинути на застуду. Причина: пара допомагає розріджувати слиз у носі та пазухах.

Чи справді теплий душ допомагає заснути?

Якщо у вас проблеми із засинанням, спробуйте прийняти теплий душ перед сном.

“Це призводить до зниження температури тіла та вивільнення мелатоніну, посланця сну, що забезпечує внутрішній спокій та спокійний сон”.

Холодний душ: користь для організму

Зіткнувшись з думкою про те, що вранці доведеться прийняти холодний душ, більшість людей, ймовірно, воліють втекти якнайшвидше. Є багато вагомих аргументів на користь холодного душу.

“Єдине, що важливо – ніколи не приймати раптово холодну воду, а дати організму поступово звикнути до температури води. Інакше може виникнути холодовий шок”.

Підсилювач краси для шкіри та волосся

При використанні теплої води зі шкіри сходить захисний жировий шар, отже, вона швидше висихає. Особливо людям, схильним до нейродермітів або сухої шкіри, слід приймати холодний душ.

Читайте також:  Чиста вода небезпечна для здоров'я

Волосся також отримує користь від прохолодної води: волосяні фолікули зміцнюються, завдяки чому волосся виглядає сильнішим і здоровішим.

Чи приймаєте холодний душ, щоб привести себе у форму?

“Багато хто вважає, що холодний душ корисний для імунної системи. Однак це широко поширене припущення ще не підтверджено науково”.

Холод може покращити ваш настрій

Той факт, що холодний душ має антидепресивний ефект, збільшуючи викид бета-ендорфінів та норадреналіну.

“Тому, якщо ви часто страждаєте на депресивний настрій, ви можете полегшити свої симптоми щоденним холодним душем протягом тривалого періоду часу (кілька тижнів). Однак цей метод не є альтернативою лікуванню”.

Холодний душ – ворог мікробів

Гаряча вода сушить шкіру, роблячи вас мішенню для бактерій. З іншого боку, холодний душ не приваблює бактерій. Особливо, якщо у вас суха шкіра, вам слід прийняти холодний душ.

Ось який вплив контрастний душ надає на ваше здоров’я

Читайте також:  5 речей, які не слід робити при застуді

Суміш теплого і холодного в одному душі: чергування душу спочатку трохи утруднене. Як тільки ви звикнете до цього, ви зможете принести багато користі своєму тілу.

Змінний душ зробить вас щасливим

“Чим більша різниця температур під час прийняття душу, тим інтенсивніше відчувається почуття щастя. Саме тому має сенс частіше починати день із контрастного душу”.

Якщо ви хочете позбавитися болю в м’язах, слід використовувати контрастний душ

Поперемний душ розвантажує м’язи, що може творити чудеса після тренування: як і у випадку з компресійними панчохами, звуження кровоносних судин у результаті поперемінного душу може призвести до невеликого зменшення болю в м’язах.

Корисно для імунної системи

Ефект, який багато хто приписує холодному душу, насправді можна продемонструвати лише за умови використання контрастного душу: він зміцнює імунну систему. Кровоносні судини як би тренуються під холодним-теплим змінним душем, який їх загартовує.

Може регулювати тиск

Ще одна перевага контрастного душу: регулюється циркуляція. Тренування кровоносних судин трохи знижує кров’яний тиск.