Перекушування після обіду або полуденки допомагають не голодувати до вечері. Але багато людей не замислюються про те, наскільки корисним повинен бути цей прийом їжі.

Дослідження, опубліковане в журналі Alzheimer’s & Dementia показало зв’язок між продуктами з високим вмістом рафінованих вуглеводів і довгостроковим ризиком розвитку хвороби Альцгеймера.

Щоб перевірити свою гіпотезу, вчені на чолі з докторантом Мелісою Гентрю проаналізували дані 9,2 тис. осіб з Франції у віці 65 років і старше. Потім пул був скорочений до вибірки з 2,7 тис. осіб.

Цим учасникам запропонували заповнити харчові опитувальники, які охоплювали всі щоденні прийоми їжі і перекушування між ними. Записувалася інформація про рівні активності, загальну кількість калорій, наявність діабету і особливості дієти.

Читайте також:  Зміни у стані нігтів можуть виявитися сигналом про розвиток діабету

Результати не показали зв’язку між загальним добовим глікемічним навантаженням або глікемічним навантаженням, зареєстрованим за сніданком, обідом або вечерею, і довгостроковим підвищеним ризиком когнітивного зниження або хвороби Альцгеймера в кінці 12-річного періоду спостереження.

Тим не менш, вони виявили, що існує підвищений ризик деменції, пов’язаний з вживанням продуктів з високим вмістом рафінованих вуглеводів в якості перекусу після обіду в другій половині дня.

Грунтуючись на результатах, вчені вважають, що продукти, споживані між прийомами їжі, можуть привести до більш високого рівня окисного стресу в організмі.

Передбачається, що регулярне вживання в другій половині дня продуктів з високим вмістом вуглеводів і цукру, таких як газовані напої, випічка і батончики, може з часом привести до інсулінорезистентності. Цей стан може призвести до порушення засвоєння глюкози і хронічного запалення, які пов’язані з підвищеним ризиком деменції і хвороби Альцгеймера.

Читайте також:  2 продукти для сніданку можуть спалювати жир на животі, якщо їх їсти разом