Наукові дані кажуть, що звичка розпочинати день із прогулянки є однією з найкорисніших для зміцнення здоров’я.

Зокрема, прогулянка пішки п’ять разів на тиждень протягом 30 хвилин може зміцнити імунну систему, м’язи та суглоби, вивільнити ендорфіни, покращити стан серця, знизити високий кров’яний тиск, депресію та тривогу, а також підвищити метаболізм.

Поліпшення когнітивних функцій. За словами вчених, ранкова прогулянка підтримує ясність розуму та здатність концентруватися. Відомо, наприклад, що люди похилого віку, які починають свій день з прогулянки, демонструють якісніші когнітивні функції порівняно з тими, хто цього не робить.

Збільшення споживання кисню. Вихід на прогулянку на свіжому повітрі автоматично означає для організму підвищене споживання кисню. Це сприятливо позначається на мозку, знижує рівень стресу, тривожності.

Поліпшення сну. Ранкова прогулянка також допоможе краще спати вночі. Це може бути пов’язано з гормоном сну мелатоніном, який виділяється в достатній кількості тільки в тому випадку, якщо організм отримує достатню кількість сонячного світла протягом дня.

Поліпшення настрою. Ходьба протягом 10-20 хвилин стимулює інтенсивніше виділення ендорфінів, які стабілізують вегетативну нервову систему та врівноважують негативні почуття.

Зниження ваги. 30-хвилинна піша прогулянка у помірному темпі може спалити до 150 кілокалорій. Крім того, ходьба зміцнює м’язи, знижує потяг до солодкого. Якщо регулярно починати свій день з неї, це сприятиме рятуванню від зайвих кілограмів.

Захист від хвороб. Звичка ходити пішки може зміцнити імунну систему, допомагає запобігти серцево-судинним захворюванням, раку, діабету. Встановлено, що 30 хвилин ходьби щоденно знижують ризик серцевих захворювань на 19 відсотків. Також піші прогулянки ефективні зниження рівня цукру на крові.

Поліпшення при болях у спині. Рух добре допомагає при проблемах із спиною. Особливо вранці, коли в організмі через пробудження від сну підвищується рівень кортизолу (гормону стресу), посилюючи дискомфортні та хворобливі стани. Фізична активність забезпечують його швидке розщеплення, в результаті напруга та біль йдуть.

Що важливо. Вирушати на прогулянку слід кудись у парк. Доведено, що природні пейзажі надають заспокійливу дію на тіло та розум, знижують кров’яний тиск.