Британські органи охорони здоров’я рекомендують їсти п’ять порцій фруктів і овочів на день. Однак дослідження показали, що такої кількості може бути недостатньо для збільшення тривалості життя.

Так, огляд понад 95 наукових досліджень визначив, наскільки вживання фруктів і овочів може знизити шанси людини померти від хвороб, пише Express. Результати показали, що у людей, які їли 10 порцій фруктів і овочів на день, ризик смерті майже на третину нижчий, ніж у тих, хто не їв нічого під час досліджень.

Інше дослідження, яке відстежувало людей протягом тридцяти років, показало, що збільшення тривалості життя значною мірою пов’язано з низьким рівнем серцевих захворювань і раку – двох основних причин смерті.

Читайте також:  Інсульт: 6 ознак, що дозволяють дізнатися про його наступ

Зниження ризику раку на 14% спостерігалося при прийомі 7-7,75 порцій на день, без додаткових переваг при більш високому рівні споживання. У звіті підкреслюється, що знизити ризик захворювання можуть овочі сімейства хрестоцвітих, особливо броколі.

Вважається, що переваги вживання свіжих фруктів і овочів можуть бути пов’язані з вмістом у них вітамінів і мінералів. Інші дослідники стверджують, що такі переваги можуть бути пов’язані з вмістом клітковини в рослинах.

Зазначається, що хоча споживання 10 порцій фруктів і овочів на день виявилося найбільш ефективним проти захворювань, більш низькі рівні споживання як і раніше можуть принести значну користь здоров’ю людини.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News