Варикозна хвороба – це стан, при якому у людини спостерігається дефект вен, в результаті кров застоюється, утворюються вузли і тромби. Кров по венах не тече суцільним потоком, а піднімається в такт серцевого ритму. Протягом всієї вени розташовані клапани, які не дозволяють венозній крові текти в зворотному напрямку. При порушенні роботи клапанів підйом крові утруднюється, починається застій і розвивається варикоз. Симптоми варикозу вен нижніх кінцівок видно неозброєним оком. Розглянемо, в чому небезпека хвороби, як лікувати варикоз вен у жінок і чоловіків, і який лікар лікує варикоз вен на ногах.

Причини варикозної хвороби

Захворювання оточене безліччю міфів, які живучі навіть серед лікарів. Помітивши у себе симптоми варикозу вен, пацієнти відмовляються від малорухливого способу життя або, навпаки, посилених занять спорту. Але у всіх значущих дослідженнях не виявлено кореляції між фізичними навантаженнями і розвитком варикозної недостатності. Зовсім не рухатися або старатися з тренуваннями дійсно не корисно, але до варикозного розширення вен це має мало відношення.

Щоб позначити групу ризику, потрібно враховувати наступні фактори:

  • похилий вік;
  • приналежність до жіночої статі;
  • зайва вага;
  • сімейний анамнез (генетична схильність);
  • куріння;
  • багаторазові пологи.

Вплив сауни і лазні на розвиток варикотромбофлебіту не доведено. Це означає, що ви можете відвідувати парилку, і варикоз вас не торкнеться. А можете уникати теплових процедур, але хвороба проявить себе.

Не встановлено причинно-наслідкового зв’язку між застосуванням оральної гормональної контрацепції і розвитком хвороби. Є думка, що венозного відтоку заважає носіння тісного одягу і високих шпильок, тому багато лікарів рекомендують зробити вибір на користь зручного взуття.

Як визначити варикоз вен

Симптоми варикозу вен нижніх кінцівок складно сплутати з іншим захворюванням. Це:

  • набряклість і патологічна стомлюваність кінцівок, відчуття скутості і тяжкості, яке іноді супроводжується свербінням;
  • поява судинних зірочок і вен, які випирають;
  • у запущених випадках – зміна кольору шкіри, поява виразок і дерматиту.

Небезпека захворювання в тому, що на пошкоджених ділянках можуть утворюватися тромби. Відриваючись, вони разом з потоком крові потрапляють в легені. А це вже небезпечний стан, оскільки тромбоемболія може привести до летального результату.

Щоб не допустити загибелі, слід звернути увагу на симптоми варикозу внутрішніх вен: одностороннє набрякання ніг і зміна варикозних вузлів — якщо раніше вони були безболісними і м’якими, а тепер наривають, це привід для термінового звернення за медичною допомогою.

Слід скасувати, що симптоми варикозу вен у чоловіків і жінок не відрізняються, але особливе спостереження потрібно при вагітності. У вагітних нерідко спостерігаються ускладнення, тому важливо правильно оцінити ризик тромбозу і призначити грамотне лікування.

Як лікувати вени на ногах при варикозі

Один з поширених міфів — варикозну хворобу можна вилікувати мазями. За запитом «як лікувати варикоз вен» можна знайти сотні сторінок, що ведуть на сайти з препаратами від варикозного розширення.

Мазь зменшує втому і набряк, але не усуває косметичні дефекти і важкі ускладнення. При легкому ступені захворювання допомагає носіння компресійних панчіх і гімнастика. При тромбозі призначають антикоагулянтні препарати, але тільки якщо немає ризику геморагічних ускладнень.

У важких випадках допомагає тільки операція. Залежно від показань може бути призначений один з трьох методів: склеротерапія, флебектомія або ендовазальна облітерація. Найбільш часто і з успіхом застосовується лазерна облітерація-це щадна методика, при яких вена «заварюється» і виключається з кровотоку. Вже через пару годин після операції пацієнт може повернутися до звичного способу життя, не буде потрібно навіть застосування знеболюючих.

Центр флебології клініки da-vinci.clinic оснащений сучасним обладнанням провідних зарубіжних виробників і ультразвукової діагностичної системою з кольоровим допплерівським картуванням. Створено комфортні умови для проведення всіх етапів діагностики, лікування і реабілітації в одному місці.

Який лікар лікує варикоз вен

При перших симптомах варикозу вен на ногах слід звертатися до флеболога. Лікар, який лікує варикоз вен, призначає ряд діагностичних процедур, в першу чергу дуплексне сканування, щоб не пропустити тромбоз глибоких вен. Потім призначається консервативне лікування, малоінвазивні процедури або хірургічне втручання. Які б симптоми варикозу вен вас не турбували, не ігноруйте візит до лікаря — це може врятувати вам життя.

*На правах реклами