Згідно з новим дослідженням, певна кількість яєць у раціоні харчування сприяє запобіганню серцево-судинним захворюванням.

До серцево-судинних захворювань відноситься будь-які стани, що вражають серце або кровоносні судини, включаючи ішемічну хворобу серця, інфаркт та інсульт. Схильність до цих захворювань виникає при високому рівні холестерину, з яким асоціюються звуження артерій, бляшки, атеросклероз.

Таким чином, ключем до здорового серця є контроль свого рівня холестерину, недопущення його збільшення, пише Mirror.

Дослідження, опубліковане в журналі Nutrients, показало, що в цьому плані може бути дуже корисним вживання яєць. Вченими було проаналізовано дані 3042 чоловіків та жінок із Греції за десятирічний період. Дослідники дійшли висновку, що вживання яєць – від одного до трьох на тиждень – пов’язане з кращою стійкістю серця до хвороб.

“Дослідження показало, що у тих, хто їв таку кількість яєць, ймовірність розвитку серцево-судинних захворювань була на 60% нижчою”, – поінформував Nutrients.

Автори дослідження зазначили, що яйця залишаються продуктом, що викликає суперечки про їхню користь через вміст у них насичених жирних кислот та холестерину. На їхню думку, яйця стають безперечно корисними для здоров’я в тому випадку, коли вживаються при дотриманні цілого здорового режиму харчування, що характеризується досить низьким споживанням насичених жирних кислот.

Люди, які не зловживають жирною їжею, не мають проблем із вагою, можуть за бажання їсти яйця і в кількості до семи штук на тиждень, вважають дослідники.