У кишечнику людей, які рано встають по буднях і відсипаються у вихідні, міститься менше корисних бактерій і більше шкідливих, які збільшують ризик ожиріння та інсульту. Таких висновків дійшли фахівці з харчування з Королівського коледжу в Лондоні, пише BBC News.

У дослідженні, опублікованому в European Journal of Nutrition, фахівці проаналізували дані більш ніж тисячі людей і дійшли висновку, що однією з ймовірних причин зростання кількості шкідливих бактерій у кишечнику є так званий соціальний джетлаг – звичка відсипатися у вихідні після ранніх підйомів по буднях.

Фахівець із харчування Кейт Бермінгем, яка працювала над названим дослідженням, уточнила, що погіршення мікробіоми кишечника відбувається через шкідливу дієту. За її словами, любителі довго спати у вихідні на 16 відсотків частіше їдять картоплю, чіпси, а також солодке газування, і рідше вживають овочі, фрукти та горіхи. “Погана якість сну впливає на вибір – люди сильніше хочуть продуктів з високим вмістом вуглеводів або цукру”, – вважає спеціалістка.

Бермінгем підкреслила, що мікробіоти, які у великій кількості були виявлені в кишечнику людей, які страждають на соціальний джетлаг, викликають ожиріння, більш високий рівень запалення та ризик інсульту.