Онколог Костянтин Титов: у разі розвитку злоякісної пухлини мозку можуть відбуватися зміни психічної властивості.

Професор Тітов розповів в інтерв’ю про симптоми, якими проявляються гліоми. Він зазначив, що розвиток цих пухлин у мозку нерідко супроводжується змінами в психіці людини: він може демонструвати підвищену дратівливість, емоційну збудливість. Крім того, його поведінка може ставати агресивною, виникають цинічність та неохайність.

«Основні симптоми при гліомах – головний біль, що спонтанно з’явився і поступово посилюється, запаморочення і нудота, порушення ходи і почерку, прогресивне зниження зору або двоїння в очах, різке зниження пам’яті, оніміння і порушення в рухах кінцівок та інших частинах тіла», – підкреслив онколог .

Лікар Костянтин Титов уточнив, що при появі таких симптомів необхідно звернутися до поліклініки для проведення огляду та первинних досліджень. Вчений додав, що утворення у вигляді менінгіоми, невриноми або аденоми гіпофіза є доброякісними пухлинами і часто можуть виліковуватися повністю. Щодо злоякісних утворень мозку, онколог нагадав: значення має те, в який період виявляється пухлина.

«На ефективність лікування впливає також те, на якій стадії виявлено захворювання. Чим раніше вдасться визначити злоякісну пухлину, тим успішнішим буде лікування», – поділився професор Тітов.