Взуття, яке не дихає, промокає, тісне або надто вільне… тут ми не про це. Припустимо, взуття з чудових матеріалів, точно по нозі, але насправді воно шкідливе.

Підбори

Почнемо з того, що на виду. Взуття на високих підборах, а тим більше на підборах-шпильках небезпечне, якщо ви ним зловживаєте. Постійна ходьба навшпиньки не особливо корисна для пальців ніг. Ймовірні артрити, артрози плеснових суглобів. Крім того, постійна напруга м’язів гомілки і спини впливає на поставу, викликаючи остеохондроз, зміщення міжхребцевих дисків. А підвернувши ногу з такого положення, ви ризикуєте отримати защемлення нерва, серйозний вивих гомілковостопного суглоба, розрив сухожилля або перелом кісток стопи. При цьому, якщо нога недостатньо щільно закріплена всередині взуття, виникають натоптиші і мозолі.

Читайте також:  3 добавки для здоров'я серця, і одна, якої слід уникати

Чоботи

Чоботи з високими вузькими халявами здавлюють гомілки, заважають нормальній циркуляції крові і викликають тромбоз.

Човники

Туфлі-човники з вузьким носком тиснуть на пальці ніг, сприяють викривленню і вростанню нігтів, поперечній плоскостопості, можуть стати причиною виникнення шишок біля основи великих пальців, а жорсткі задники призводять до виникнення набряків і мозолів.

Балетки

Балетки небезпечні плоскою підошвою і відсутністю верхньої перемички. Підошва виключає роботу зводу стопи людини в якості амортизатора, що призводить до плоскостопості, артрозів, човгаючої ходи і зіпсованої поставі. Відсутність верхньої перемички вчить вас ходити, підібгавши пальці ніг, щоб утримати взуття. Повірте, це теж веде до патологій.

Читайте також:  Коли лазерна корекція зору може завдати більше шкоди, ніж користі

Платформа

Взуття на високій платформі скасовує природне при ходьбі перекочування стопи з п’яти на носок. Це призводить до плоскостопості. Крім того, неможливість, йдучи в такому взутті, тримати під контролем нерівності дороги небезпечна розривом зв’язок голеностопа.

Шльопанці

Пляжне взуття, в’єтнамки і шльопанці при повсякденному носінні спочатку приносить болю в підйомі стопи, потім біль захоплює п’яти і коліна і піднімається до попереку. Це відбувається через підошви без супінатора і відсутності кріплення до ноги в районі п’яти. До цього можна додати міський бруд, який не знаходить перешкод, атакуючи ногу у відкритому взутті.

Кросівки

Шкоду приносять кросівки. Вони настільки затишні, легкі і по нозі, так добре оснащені для переміщення в просторі, що кістково-м’язовий апарат наших ніг відмовляється працювати. Для спорту кросівки, а ми маємо на увазі якісні моделі, просто прекрасні. Збільшене навантаження сприймається ногою, як помірне. Але при постійному носінню помірне навантаження буде сприйматися як постійний спокій, і вам коли-небудь стане складно не тільки надіти інше взуття, але і пройтися босоніж з однієї кімнати в іншу. Краще до цього не доводити.

Читайте також:  Чим не можна запивати ліки, розповіли фахівці

Кожна модель взуття має своє призначення, свій шарм. Звичайно, не варто викидати шкідливе взуття. Просто постарайтеся чергувати типи.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News