Кальцій – життєво необхідний нашому організму мінерал. А його дефіцит призводить до проблем не лише кісток.

Проблеми з м’язами

Людина, що має дефіцит кальцію, можуть бути такі проблеми, як м’язові болі та спазми. Біль у стегні при ходьбі або русі, почуття оніміння в руках, кистях, стопах та гомілках, а також в області навколо рота. Правда, серйозні болі виникають лише в тому випадку, якщо людина має сильний дефіцит кальцію.

Екстремальна втома

Дефіцит кальцію може призвести до відчуття перевтоми та втоми. Ви можете відчувати такі симптоми, як млявість і серйозна нестача енергії, запаморочення та сплутаність свідомості, що характеризуються відсутністю уваги та забудькуватістю. Цей дефіцит може призвести до безсоння.

Вплив на шкіру та волосся

Кальцій також є важливою поживною речовиною для вашого волосся та шкіри. Без цієї речовини у вас почне сохнути шкіра, з’являться ламкі нігті, жорстке волосся. Хронічні аутоімунні захворювання, такі як алопеція, екзема та псоріаз, також можуть бути спричинені дефіцитом цього вітаміну.

Остеопенія та остеопороз

Дефіцит кальцію також може викликати остеопенію та остеопороз. Ці два стани виникають, коли кістки не набувають достатньої кількості кальцію. Кістки вимагають дуже високого рівня кальцію, щоби залишатися сильними. Це одна з найважливіших функцій живильного речовини. Нестача загального рівня кальцію може зробити кістки схильними до переломів. Нерідко розвивається і остеопенію – втрата мінеральної щільності кісток.

Тяжкий передменструальний синдром (ПМС)

Низький рівень кальцію в організмі пов’язаний із передменструальним синдромом (ПМС). Вчені підтвердили, що якщо у жінки низький рівень кальцію та вітаміну D у другій половині менструального циклу, у неї може розвинутись важкий ПМС.

Стоматологічні проблеми

Коли організму не вистачає кальцію, він витягає його із зубів, і це може позбавити їх цінного мінералу. Подібне пов’язане з різними стоматологічними проблемами, такими як карієс, випадання зубів, подразнення ясен та слабке коріння зубів.