Вчені зі школи Медицини Північно-Західного університету в США надали результати своїх досліджень на щорічній конференції Американського товариства торакальної хірургії, яка проходила в Сан-Дієго. Вони зробили висновок, що навіть якщо потроху курити, це не зможе врятувати ваші легені.

Дослідники провели аналіз даних 3 тисяч американців, половина з них курила раніше чи зараз. Дослідження проводилося цілих 30 років. Середня вікова категорія випробовуваних – 25 років, у всіх обстежили легені. Через 10, 20 і 25 років після початку експерименту цим людям робили комп’ютерну томографію грудної клітини. Щороку учасники надавали дані курять вони чи ні, а якщо так, то вони повідомляли яку кількість сигарет викурюють щодня.

У людей, які дуже люблять пропустити по кілька сигареток в день, знижена робота легенів, на відміну від тих, хто не курив ніколи. У любителів покурити в 26 разів вище шанси розвитку емфіземи легень, а хронічної обструктивної хвороби легень у 8 разів.

Також був проведений порівняльний аналіз легких тих, хто курив постійно і тих, хто викурював менше 10 цигарок за день, а також курили більше 20 сигарет в день, але кинули сигарети. У людей, які розпрощалися з цією згубною звичкою, легені працюють краще, ніж у курців. Більш того, у колишніх любителів покурити в порівнянні з некурящими, ризик емфіземи легенів набагато нижче, ніж у тих, що палять мало, але стабільно (3,4 і 8,5 разів).

– Висновок напрошується сам: куріння завжди шкодить здоров’ю. Щоб уникнути хвороби легень треба назавжди відмовитися від тютюну, – пояснює провідний автор дослідження Аманда Метью.