Риба – один з небагатьох продуктів, який зберігає абсолютно всі поживні властивості після процесу консервування. Якщо купувати консерви у власному соку, то вони підійдуть навіть людям, які сидять на дієті або дотримуються принципів правильного харчування. Експерти розповідають, як правильно вибирати консерви, і на що звертати увагу при покупці.

Дефекти упаковки

«Рибні консерви повинні бути герметично упаковані в жерстяні або скляні банки. Якщо при огляді упаковки виявляються такі ознаки порушення цілісності, відмовтеся від покупки:

Бомбаж – здуття банки з обох сторін. З’являється при заморожуванні вмісту або при розмноженні в консервах бактерій, в тому числі і збудника ботулізму.

Опуклість на денці, Зникаюча при натисканні на одному або виникає на іншому кінці.

Патьоки на поверхні банки.

Іржа по шву, іржавий наліт на поверхні банки». – кажуть експерти.

Маркування

«Знаки умовних позначень маркування повинні бути опуклими (видавлені зсередини) або нанесені фарбою, що виключає можливість стирання. Знаки маркування розташовуються в три ряди відображають наступну інформацію:

Перший ряд – дата виготовлення продукції (число, місяць, рік).

Другий ряд – асортиментний знак, що позначає вид риби, що знаходиться всередині, і номер підприємства-виробника.

Третій ряд – номер зміни і знак Р (індекс рибної промисловості)».

Що стосується користі для здоров’я, фахівці радять обирати консерви у власному соку — вони містять тільки рибу, сіль і спеції.

Джерело: МедікФорум