Тремтіти від холоду – корисно, якщо хочеться стати стрункішою. До такого висновку прийшов австралійський ендокринолог Пол Лі, який виявив зв’язок між жировою і м’язовою тканинами. Учений з’ясував, що тремтіння перетворює білий жир в бурий подібно до того, як це роблять фізичні навантаження.
 

Відомо, що тіло людини відчуває зміни погоди і відгукується на них сигналами нервової системи і дією різних гормонів. Ендокринолог Пол Лі, який працює в Гарванськомуі Інституті в Сіднеї, опублікував дослідження, в якому доводить зв’язок між жировими і м’язовими тканинами. На думку вченого, взаємодіючи за допомогою спеціальних гормонів, що стимулюють перехід клітин білого жиру в бурий жир, ці тканини забезпечують людині захист від холоду.

«Організм активує бурий жир, так як він спалює енергію і, завдяки цьому, утворює багато тепла. Коли енергії недостатньо, м’язи починають скорочуватися – виникає тремтіння; таким чином, також утворюється тепло », – розповів дослідник.

Експерт пояснив, що, що раніше не було точно відомо, як саме взаємодіють м’язові і жирові тканини. Щоб зрозуміти, як це відбувається, було проведено експеримент.

«Ми помістили добровольців в холодні умови і знижували температуру з 18 до 12 градусів, поки всі учасники не починали тремтіти, – повідав доктор Лі. – Потім ми взяли у кожного з учасників аналіз крові, щоб виміряти рівень гормонів, а також зафіксували м’язову тремтіння за допомогою приладів, які кріпляться на шкіру і вимірюють електричну активність м’язів ».

У результаті вчені з’ясували, що добровольці починали тремтіти вже при зниженні температури від 16 до 14 градусів. Вони виявили, що на холод реагують два гормони – ірисін і FGF21, що виділяються м’язами і бурим жиром відповідно. Ці гормони збільшували рівень споживання енергії жировими клітинами, які незабаром починали виділяти тепло, що є характерною ознакою бурого жиру, що грає важливу роль в схудненні. Також експеримент показав, що тремтіння від холоду протягом 10-15 хвилин призводить до утворення такої ж кількості ірисіну, як і заняття на велотренажері в помірному темпі протягом години.
 
«Завдяки вивченню ірисіну і FGF21 стаює можливим розробити нові препарати для лікування ожиріння», – заявили в зв’язку з цим фахівці.

Читайте також:  Постійну втому в організмі викликає нестача заліза

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ДИВНІ СПОСОБИ СХУДНЕННЯ

ЯК ШВИДКО СХУДНУТИ НА 10 КГ?

ПСИХОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ СХУДНЕННЯ