Чи відвідуваєте ви друга або берете слухавку телефону, щоб зателефонувати своїй сім’ї, було виявлено, що соціальні взаємодії мають значення для ризику розвитку деменції.

Певні фактори ризику, такі як вік та генетика, не підлягають обговоренню, коли йдеться про деменцію. Однак інші, такі як ваша дієта, повністю у ваших руках. Тепер дослідники припускають, що ваше соціальне життя також може відігравати роль. На щастя, «прості втручання» в цій галузі можуть знизити ваші шанси на розвиток запаморочливого стану, пише The Hill.

Як тільки ви виходите на пенсію і потенційно починаєте втрачати друзів, соціальне життя зі зрозумілих причин стає менш яскравим.

Соціально ізольовані люди похилого віку мають на 27 відсотків більш високий ризик недоумства. Хорошою новиною є те, що в іншому дослідженні, яке можна знайти в тому ж журналі, йдеться про те, що технологія може бути ефективним втручанням, яке може зменшити цей «суттєвий» ризик.

У сукупності дослідження не встановили прямий причинно-наслідковий зв’язок між деменцією та соціальною ізоляцією, яка визначалася як відсутність соціальних контактів та регулярних взаємодій з людьми.

“Соціальні зв’язки мають значення для нашого когнітивного здоров’я, і його потенційно легко змінити для людей похилого віку без використання ліків”.

Учасникам дослідження було 65 років і більше, і їх попросили пройти щорічне двогодинне особисте інтерв’ю, щоб оцінити їхні когнітивні функції, стан здоров’я та загальне самопочуття. На початку дослідження 23 відсотки піддослідних були соціально ізольовані та не виявляли ознак захворювання мозку.

Однак у 21 відсотка від загальної вибірки до кінця дослідження розвинулася деменція, що дозволяє дослідникам зробити висновок, що ризик вищий у соціально ізольованих людей.

Одне з можливих пояснень полягає в тому, що менше можливостей для спілкування з іншими людьми також знижує когнітивну активність, що може сприяти підвищенню ризику деменції.