Дослідження, в якому взяли участь більше 1 000 чоловік, показало: певні риси характеру пов’язані з деякими наслідками для здоров’я.

Зв’язок між характером людини і його самопочуттям вивчали вчені з Університету Дьюка (США). Вони виявили, що люди, які демонстрували в молодості самодисципліну і організованість, мали через 12 років більш вигідну фізичну форму, ніж їх менш дисципліновані однолітки. За словами дослідників, серед останніх 45 % демонстрували підвищений рівень холестерину, високий кров’яний тиск і захворювання ясен, – серед організованих подібні проблеми зі здоров’ям були лише у 18%.

Вчені виявили таку закономірність, перевіривши здоров’я тисячі людей, коли їм було 26 років та 38 років. Виявилося, що люди з високим рівнем самоорганізації відрізнялися більш здоровим існуванням – не були схильні до куріння, зловживання наркотиками або алкоголем і дотримувалися більш бажаного для гарного самопочуття харчування.

Також з’ясувалося, що на здоров’я людини певним чином може впливати інша риса характеру – допитливість. Вчені змогли дізнатися, що особистості, які володіли цією властивістю часто мають високий IQ, що позитивно впливає на їх здоров’я в цілому.

«Люди, яким властива цікавість, розвивають свій інтелект і отримують знання про те, як запобігти захворюванню, і знають, коли потрібно звернутися до лікаря, – а якщо вони хворіють, то схильні дотримуватися призначеного лікування», – розповіли автори цього наукового проекту.

Джерело: МедікФорум