Витончена, з гострим розумом та великим серцем – так описують близькі люди мешканку Канади, яка ось-ось відсвяткує 100-річний ювілей. Мері Заорскі пережила Другу світову війну, падіння бомби біля місця її роботи, вона зустрічалася з королем та королевою Великобританії і навіть розмовляла з ними. Старанну роботу жінка вважає одним із своїх секретів довголіття.

“Просто добре працюй та спи спокійно”, – такі головні життєві правила назвала довгожителька. За словами близьких людей, жінка завжди була безодно одягнена, оскільки багато років працювала в індустрії мода. Вона і зараз намагається, як і раніше, добре виглядати.

Мері Заорскі народилася у Північній Ірландії 12 листопада 1922 року. Вже за тиждень їй буде 100 років. Довгожителька росла у сім’ї з 10 дітей на невеликій сімейній фермі у сільській місцевості, а у віці 16 років переїхала до Лондона. Під час Другої світової війни вона влаштувалася на фабрику з виробництва літаків і зізналася, що спочатку не знала, що робить, але це було цікаво, передає BarrieToday.

Два випадки із того часу заповнилися жінці на все життя. Перший був захоплюючим і пов’язаний із зустріччю з королем та королевою Великобританії. Тоді на престолі був Георг VI – батько Єлизавети ІІ.

“Ми не знали, що вони прийдуть. Вони підійшли до того місця, де ми працювали, і мені довелося підвестися. Король хотів щось доторкнутися, але я відштовхнула його руку”, – сказала Мері Заорскі, додавши, що простягла йому свою рукавичку. щоб він не обпікся об розпечений метал.

Другий випадок був шокуючим. Близько 11 години вечора, коли жінка та двоє її друзів збиралися розпочати свою зміну, перед будівлею впала бомба. “Всі будинки навколо, усі вікна вибиті, але ніхто не вбитий”, – пояснила довгожителька.

Жінка зустрілася зі своїм майбутнім чоловіком – польським солдатом на ім’я Богдан Заорський – на танцях. Після війни вони переїхали з Лондона до Торонто. У пари народилися дві дитини.