Дослідження польських вчених продемонструвало користь яблук у справі запобігання колоректального раку. За словами дослідників, цією здатністю яблука перевершують всі інші фрукти і овочі.

Фахівцями були проаналізовані дані про стан 592 пацієнтів, яким діагностували рак кишечника, і 765 пацієнтів без захворювання. Всі вони проходили лікування в одній лікарні. Цей аналіз показав, що люди, які вживають яблука в достатній кількості, мали більш низький ризик постраждати від онкологічного захворювання кишечника.

«Люди, які мали рак, їли 9,5 порцій яблук на тиждень. Люди без раку їли 11 порцій на тиждень», – розповіли автори проекту.

Яблука відрізняються дуже високим вмістом флавоноїдів, які є антиоксидантами. За словами вчених, флавоноїди захищають клітини від ушкодження вільними радикалами, перешкоджаючи тим самим проліферації клітин і появі пухлини.

Читайте також:  Чому важливо вимірювати тиск в обох руках

За даними дослідження, вживання більше одного яблука в день, знижує ризик виникнення колоректального раку майже наполовину. Особливо багато флавоноїдів – у шкірці яблук.

Джерело: МедікФорум