Всі ми хотіли б бути трішки щасливішими. І ось як це можна зробити, згідно з науковими дослідженнями.

Напевно, переважна більшість людей погодиться з тим, що вони хотіли б бути щасливими. Але що таке щастя? Це почуття, яке словами описати важко. А що з цього приводу каже наука?

У 2019 році вчені з Університету Теннессі в Ноксвілл проаналізували 138 досліджень за участю понад 11 тисяч осіб. Охоплювали ці наукові роботи період у 50 років. Виявилося, що наш вираз обличчя впливає наш настрій і емоції. Так, якщо ми будемо хмуритися, то й почуватимемося сумнішими чи злішими, а посмішка робить нас щасливішими, пише BBC Science Focus.

А чи можуть принести щастя гроші? Дослідження показують, що це залежить від того, на що ви їх витрачаєте. Згідно з результатами кількох досліджень, купівля саме вражень (наприклад, квитка на концерт), а не матеріальних речей робить щасливішим.

У ході ще одного дослідження, в якому брали участь китайські підлітки, з’ясувалося, що віра в те, що маємо свободу вибору, теж пов’язана з великим відчуттям щастя.

Нещодавно дослідження, проведене в Корейському передовому інституті науки і технологій, показало, що чим більше зелених насаджень знаходиться поряд із жителями міст, тим щасливіше вони почуваються.