Вишня – це традиційна для наших широт ягода. Дозріває вона в червні, а тому саме в цей час потрібно поспішати оздоровитися нею і запастися про запас. Темно-червоні плоди вишні мають кисло-солодкий смак, а тому багато хто не вирішуються за один присід з’їдати безліч ягідок, віддають перевагу спорідненній черешні.

Однак саме вишня оспівується в літературних творах, їй присвячені шедеври мистецтва, а кулінарних рецептів зі свіжою вишнею не злічити за кілька хвилин.

Вітамінно-мінеральний склад ягоди вишні представлений таким чином:

 • вітаміни: А, С, Е, РР, В9;
 • мінерали і мікроелементи: мідь, залізо, калій, кальцій, фосфор, магній;
 • органічні кислоти: лимонна, яблучна, саліцилова;
 • пектин, ферменти, глюкоза, азотисті і дубильні речовини.
Читайте також:  Чим корисний вітамін Е і в яких продуктах його можна знайти

Вишня – абсолютно калорійний продукт. У 100 його грамах міститься близько 50 калорій, він покращує процеси травлення та обміну речовин, сприяє розщепленню жирової тканини, а тому дуже рекомендований тим хто прагне до схуднення.

Одними жиросжигающими властивостями вишня не володіє. Вона проявляє себе в нашому організмі в наступних процесах:

 • стабілізує роботу серцево-судинної системи, зміцнює капіляри;
 • покращує стан нервової системи, заспокоює, піднімає настрій;
 • зміцнює і заспокоює сон;
 • знімає больовий синдром і втома;
 • надає протизапальну і бактерицидну дію;
 • очищає печінку, виводить з організму токсини і шлаки.

Вишневі листя містять в собі значну кількість фітонцидів, речовин, що володіють антибактеріальним ефектом. Це використовують навчені досвідом господині при приготуванні консервації – кілька листочків на трилітрову банку забезпечать довгостроковість зберігання. Заготовлюючи про запас вишневе варення або вишневий компот, також необхідно пам’ятати про інші властивості вишні. Її кісточки при тривалому зберіганні виділяють синильну кислоту, а вона може спровокувати гострі отруєння.

Читайте також:  Чим корисний вітамін Е і в яких продуктах його можна знайти

Високий вміст кислот також визначає необхідність бути обережним у кількості споживаної вишні. Як і будь-який продукт, вишню не можна їсти без міри. Ще більш обережним з нею необхідно бути з наступних причин:

 • глікозид амігладін, який міститься у вишневих кісточках при високих температурах приготування ягоди розщеплюється і виділяє синильну кислоту, а тому споживання випічки, компотів, варення, наливок і настоянок з ягід з кісточками краще уникати; абсолютно безпечна така ж продукція з вичищених ягід;
 • споживання вишні протипоказано для осіб, які страждають на виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастритами, колітом.

За весь “вишневий” сезон рекомендованою дозою з’їденої вишні є 4-5 кілограм. Це значно оздоровлює організм на весь наступний рік. Однак закінчення сезону не означає закінчення споживання вишні. Вона не втрачає своїх корисних властивостей при швидкому заморожуванні або консервації.

Читайте також:  Чим корисний вітамін Е і в яких продуктах його можна знайти