Дієтолог Олена Мотова розповіла про нове дослідження впливу сну на зниження ваги.

Не дивлячись на те, що фізіологічні механізми впливу сну на апетит поки до кінця не ясні, вже відомо, що недосип, тривалістю сну 4-5 годин, пов’язаний з переїданням протягом наступного дня. ⠀

В ході останнього, дослідження, нещодавно опублікованому в JAMA Internal Medicine, що проводили його наукові діячі зробили акцент на іншому – чи можна зменшити споживання калорій, збільшуючи тривалість сну.

У роботі брали участь сплячих менше 6,5 годин на добу 80 добровольців з надмірною масою тіла. Їх розділили на дві групи. Учасники однієї з них отримали чіткі рекомендації щодо організації сну, які продовжили сон добровольців на 1-1, 5 години:

  • слідувати встановленому режиму відходження до сну і пробудження;
  • зменшувати освітлення в спальні;
  • не користуватися гаджетами перед сном;
  • зменшити обсяги споживаного кофеїну;
  • збільшити фізичну активність.
Читайте також:  Лікар закликає людей їсти продукти з вітамінами А, С та D після настання осені - список продуктів

Потім вчені вивчали, як змінилося калорійність раціону учасників і прийшли до висновку, що ті з них, хто налагодив режим сну в середньому скоротили кількість вживаних на добу калорій на 155 одиниць.

“Дефіцит в 155 ккал на добу — це не так вже й багато, особливо якщо рахувати в пончиках. Але як показує математичне моделювання, якщо така ситуація продовжиться, це без будь-яких додаткових зусиль дозволить нормалізувати масу тіла”, — резюмувала лікар.