Кількість пацієнтів з діабетом другого типу постійно збільшується в Україні. Лікарі назвали 5 попереджувальних ознак діабету, які можна розгледіти прямо на шкірі.

Папіломи. Ці характерні новоутворення на шкірі зі зміненим кольором з’являються на шиї, під пахвами, в області паху або грудей. В цілому, дані папіломи абсолютно нешкідливі, але якщо вони з’являються постійно, то можуть свідчити про проблеми зі здоров’ям. Зокрема, про надлишок інсуліну, що є індикатором діабету другого типу.

Шкірний свербіж. Якщо ви зіткнулися з шкірним свербінням, який нізащо не бажає проходити з часом, то спробуйте встановити його причину. Цілком можливо, що нею є діабет, так як при підвищеному рівні цукру в крові на шкірі виникає свербіж. Крім того, в деяких випадках, свербіння шкіри може викликатися ускладненнями діабету начебто ушкоджень нервів або хвороби нирок.

Повільне загоєння ран. Якщо вашому організму потрібно значно більше, ніж зазвичай, часу для загоєння порізів і саден, то це теж може бути наслідком діабету другого типу. Хвороба робить загоєння більш складним, оскільки призводить до підвищення рівня цукру, що впливає на нерви в організмі.

Темні плями. Acanthosis nigricans (чорний акантоз) є симптомом діабету другого типу. Це проблема з шкірою характеризується її потемнінням. Вона може проявлятися на шиї або в пахвах.

Жовті і червоні плями. При діабеті другого типу організму складніше регулювати кількість жиру в крові. Це призводить до вибухового ксантоматозу, через який на шкірі з’являються горбки, що викликають свербіж. Найчастіше вони бувають жовтого або червоного кольору, а виникають в зоні очей, ліктів, обличчя і сідниць.