Фахівці стверджують, що кожній людині потрібно задатися питанням: як часто я міняю свою зубну щітку? За словами лікарів гігієністів, загалом міняти зубну щітку слід раз в три місяці, але в деяких випадках потрібно позбавлятися навіть від нової щітки.

Проведене у Великобританії дослідження показало, що міняти раз на три місяці потрібно зубну щітку навіть дуже охайним людям. Вчені з’ясували, що зубні щітки, якими користуються понад цей термін, збирають на собі величезну кількість небезпечних бактерій, серед яких, наприклад, є і стафілококи. Перевірки зубних щіток з будинків британців свідчать, що іноді на зубних щітках з’являються навіть такі організми, які переважно містяться у фекаліях.

Фахівці відзначили, що значна кількість проблем з зубами в людей виникає через неправильне зберігання, використання і заміни зубної щітки.

«Якщо щітка довго не змінюється, крім того, що на ній скупчуються бактерії, відбувається зношування щетинок, які втрачають жорсткість і не можуть проникати у віддалені місця, – через цю причину створюються ідеальні умови для формування карієсу, гінгівіту, пародонтиту та інших хвороб», – застерегли наукові фахівці.

Експерти додали, що при падінні зубної щітки на підлогу її обов’язково потрібно міняти, нехай навіть нову. За словами медиків, неважливо, наскільки чиста підлога або наскільки ретельно буде очищена зубна щітка після падіння, – чистити зуби нею вже не можна. Коли щетинки щітки стикаються з поверхнею, за них можуть зачепитися мільйони небезпечних мікроорганізмів, пояснили дослідники.

Крім того, зубну щітку потрібно обов’язково міняти після застуди та інших інфекційних захворювань, – також незалежно від її новизни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗУБНА ПАСТА: ЯКУ КУПУВАТИ?