Проблеми в ліжку часто призводять до погіршення якості життя людини. У той час, коли багато ускладнень, викликані діабетом, широко і відкрито обговорюються, проблема статевого здоров’я при даному діагнозі залишається поза полем зору. Спробуємо заповнити цю прогалину!

Статеве життя при цукровому діабеті

Діабет 1-го і 2-го типу впливає на багато аспектів життя хворих, в тому числі і на їх особисте життя і здоров’я в ліжку. Приблизно 50% чоловіків і 25% жінок, які хворіють на діабет, стикаються з певними проблемами. Вони найрізноманітніші: від втрати інтересу і низького лібідо до вагінальних інфекцій або еректильної дисфункції.

Діабет може сприяти виникненню проблем в статевому житті внаслідок пошкодження нервів і дрібних судин. Провідність нервових імпульсів, які регулюють кровопостачання в області статевих органів, часто порушена. Недостатнє кровопостачання внаслідок судинних порушень також викликає відповідні проблеми.

Інсулінорезистентність нерідко є причиною гормонального дисбалансу, що чинить негативний вплив на лібідо. Слід зазначити, що чоловіки і жінки з недостатньо контрольованим рівнем цукру в крові набагато частіше страждають від проблем порушення гормональної регуляції, наслідком чого є розладу сексуального здоров’я. Хронічна втома, що виникає при коливаннях рівня цукру, також є поширеною причиною втрати потягу.

Читайте також:  Лікар назвала поширену помилку при вживанні меду

Хворі на діабет у своїй більшості мають урологічні проблеми, такі як інфекція сечовивідних шляхів і сечового міхура. Це викликає хворобливість при статевому контакті.

Інтимні проблеми жінок при цукровому діабеті
  • Сухість піхви в результаті недостатнього змащення. Ваш лікар допоможе знайти правильне рішення цієї проблеми.
  • Вагінальна інфекція, наприклад, кандидоз. Вагінальні креми та антибіотики допоможуть впоратися з цією проблемою.
  • Зниження статевого потягу і ступеня задоволення як результат коливань рівня цукру і гормонів. Тому необхідний суворий контроль рівня цукру в крові та підтримання гормонального балансу. При низькому рівні гормонів призначається гормонозаместітельная терапія.

Дослідження показують, що близько 18% жінок з 1-им типом діабету і 42% жінок з 2-им типом мають проблеми в статевому житті.

Інтимні проблеми чоловіків при цукровому діабеті
  1. Еректильна дисфункція – нездатність досягнення або підтримання ерекції. В деяких випадках, ця проблема може бути першим проявом цукрового діабету, так як саме при діабеті ймовірність її виникнення в 2-3 рази вище. В більшості випадків причиною еректильної дисфункції є діабетична нейропатія. Ця проблема потребує професійної допомоги. У розпорядженні лікаря широкий вибір препаратів і методів лікування: від таблеток, пелет до ін’єкцій та хірургії.
  2. Ретроградна еякуляція – порушення процесу сім’явиверження, при якому еякулят потрапляє в сечовий міхур, а не виводиться назовні. Це відбувається в тому випадку, коли погано працюють м’язи сфінктера сечового міхура. Вона часто є причиною безпліддя. Виявити це захворювання можливо при аналізі сечі після еякуляції, в якій виявляються сперматозоїди. Неконтрольований рівень цукру в сечі і нейропатія, яка розвивається на цьому тлі – головні причини захворювання. Лікування ретроградної еякуляції передбачає підвищення тонусу м’язів сфінктера сечового міхура.
Читайте також:  Нестача вітаміну С проявляється шкірним симптомом

В цілому, вчені виявили, що 50-70% чоловіків, які страждають на діабет, час від часу відчувають імпотенцію. У чоловіків з 1-им типом діабету імпотенція виникає в більш ранньому віці, а у чоловіків з 2-им типом – у зрілі роки.

Як уникнути проблем в статевого життя на тлі цукрового діабету

Кращим способом уникнути проблем в статевого життя на тлі цукрового діабету – і для чоловіків, і для жінок – контроль рівня глюкози в крові. Важливе значення має дотримання дієти, що включає цільнозернові крупи, фрукти, свіжі овочі і фрукти, нежирні молочні продукти.

Вправи, які виконуються з опорою на ноги, коли м’язи і кістки «протистоять гравітації», підвищують витривалість організму, сприяють збільшенню м’язової маси. При діабеті бажано також зміцнювати м’язи тазу. Як це зробити, вам підкаже спортивний інструктор.

Читайте також:  Як правильно зберігати новорічні салати: поради дієтолога

Цукровий діабет впливає на всі сфери життя людини. Не є винятком і інтимна сфера. Але при кваліфікованому лікуванні та здоровий спосіб життя діабет і постіль прекрасно поєднуються. Уважно відносіться до свого здоров’я і, не соромлячись, звертайтеся до лікаря.

Джерело: HeadInsider

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News