Проблеми в ліжку часто призводять до погіршення якості життя людини. У той час, коли багато ускладнень, викликані діабетом, широко і відкрито обговорюються, проблема статевого здоров’я при даному діагнозі залишається поза полем зору. Спробуємо заповнити цю прогалину!

Статеве життя при цукровому діабеті

Діабет 1-го і 2-го типу впливає на багато аспектів життя хворих, в тому числі і на їх особисте життя і здоров’я в ліжку. Приблизно 50% чоловіків і 25% жінок, які хворіють на діабет, стикаються з певними проблемами. Вони найрізноманітніші: від втрати інтересу і низького лібідо до вагінальних інфекцій або еректильної дисфункції.

Діабет може сприяти виникненню проблем в статевому житті внаслідок пошкодження нервів і дрібних судин. Провідність нервових імпульсів, які регулюють кровопостачання в області статевих органів, часто порушена. Недостатнє кровопостачання внаслідок судинних порушень також викликає відповідні проблеми.

Інсулінорезистентність нерідко є причиною гормонального дисбалансу, що чинить негативний вплив на лібідо. Слід зазначити, що чоловіки і жінки з недостатньо контрольованим рівнем цукру в крові набагато частіше страждають від проблем порушення гормональної регуляції, наслідком чого є розладу сексуального здоров’я. Хронічна втома, що виникає при коливаннях рівня цукру, також є поширеною причиною втрати потягу.

Хворі на діабет у своїй більшості мають урологічні проблеми, такі як інфекція сечовивідних шляхів і сечового міхура. Це викликає хворобливість при статевому контакті.

Інтимні проблеми жінок при цукровому діабеті
  • Сухість піхви в результаті недостатнього змащення. Ваш лікар допоможе знайти правильне рішення цієї проблеми.
  • Вагінальна інфекція, наприклад, кандидоз. Вагінальні креми та антибіотики допоможуть впоратися з цією проблемою.
  • Зниження статевого потягу і ступеня задоволення як результат коливань рівня цукру і гормонів. Тому необхідний суворий контроль рівня цукру в крові та підтримання гормонального балансу. При низькому рівні гормонів призначається гормонозаместітельная терапія.

Дослідження показують, що близько 18% жінок з 1-им типом діабету і 42% жінок з 2-им типом мають проблеми в статевому житті.

Інтимні проблеми чоловіків при цукровому діабеті
  1. Еректильна дисфункція – нездатність досягнення або підтримання ерекції. В деяких випадках, ця проблема може бути першим проявом цукрового діабету, так як саме при діабеті ймовірність її виникнення в 2-3 рази вище. В більшості випадків причиною еректильної дисфункції є діабетична нейропатія. Ця проблема потребує професійної допомоги. У розпорядженні лікаря широкий вибір препаратів і методів лікування: від таблеток, пелет до ін’єкцій та хірургії.
  2. Ретроградна еякуляція – порушення процесу сім’явиверження, при якому еякулят потрапляє в сечовий міхур, а не виводиться назовні. Це відбувається в тому випадку, коли погано працюють м’язи сфінктера сечового міхура. Вона часто є причиною безпліддя. Виявити це захворювання можливо при аналізі сечі після еякуляції, в якій виявляються сперматозоїди. Неконтрольований рівень цукру в сечі і нейропатія, яка розвивається на цьому тлі – головні причини захворювання. Лікування ретроградної еякуляції передбачає підвищення тонусу м’язів сфінктера сечового міхура.

В цілому, вчені виявили, що 50-70% чоловіків, які страждають на діабет, час від часу відчувають імпотенцію. У чоловіків з 1-им типом діабету імпотенція виникає в більш ранньому віці, а у чоловіків з 2-им типом – у зрілі роки.

Як уникнути проблем в статевого життя на тлі цукрового діабету

Кращим способом уникнути проблем в статевого життя на тлі цукрового діабету – і для чоловіків, і для жінок – контроль рівня глюкози в крові. Важливе значення має дотримання дієти, що включає цільнозернові крупи, фрукти, свіжі овочі і фрукти, нежирні молочні продукти.

Вправи, які виконуються з опорою на ноги, коли м’язи і кістки «протистоять гравітації», підвищують витривалість організму, сприяють збільшенню м’язової маси. При діабеті бажано також зміцнювати м’язи тазу. Як це зробити, вам підкаже спортивний інструктор.

Цукровий діабет впливає на всі сфери життя людини. Не є винятком і інтимна сфера. Але при кваліфікованому лікуванні та здоровий спосіб життя діабет і постіль прекрасно поєднуються. Уважно відносіться до свого здоров’я і, не соромлячись, звертайтеся до лікаря.

Джерело: HeadInsider