ГоловнаНовини Здоров'яЩо відбувається з тілом, коли ми мерзнемо?

Що відбувається з тілом, коли ми мерзнемо?

У холодні дні люди починають мерзнути і тремтіти. Але чому ми замерзаємо? Що відбувається з організмом? І чи дійсно жінки замерзають швидше, ніж чоловіки? Відповіді на ці питання дає німецький лікар Герберт Лельген.

Холодні руки

Чому ми замерзаємо?

В нашій шкірі є рецептори, які постійно вимірюють, наскільки навколо тепло або холодно. Тіло має температуру близько 37 градусів за Цельсієм, і воно хоче зберегти її. Якщо температура зовнішнього повітря опускається нижче 15 градусів, застосовується захисний механізм, що пояснює Герберт Лельген, почесний президент Німецького товариства спортивної медицини та профілактики (DGSP). Кровоносні судини в шкірі звужуються, так що втрачається не надто багато тепла. Кровотік перерозподіляється на життєво важливі органи і, отже, на середину тіла. Ви можете відчути холод особливо на руках, ногах, вухах або губах.

Читайте також:  Дієтологи пояснили, чи можна вважати рибні консерви корисним продуктом

Чому виникають мурашки по шкірі і тремтіння, коли нам холодно?

Обидва механізми є реакціями на холод. Коли ми тремтимо, наше тіло продовжує напружувати м’язи. Цей рух потім створює тепло. У нас мурашки по шкірі, тому що у нас також є волосся на тілі.

«Так що це невелика напруга цих маленьких волосків, які також мають невелику м’яз навколо них, яку ви взагалі не можете бачити», – говорить Лельген.

Чи правда, що жінки замерзають швидше, ніж чоловіки?

Жінки замерзають швидше, ніж чоловіки – з кількох причин. У чоловіків більш високий відсоток м’язів в організмі, які виробляють тепло. Жінки також мають більш тонку шкіру, – товщина шкіри визначає, скільки тепла ми можемо зберігати в нашому тілі.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News