Якщо на місці опіку з’явилися пухирі, то це свідчення серйозної травми шкіри. Ні в якому разі не розкривайте пухирі, оскільки вони захищають місце опіку від інфікування. Дізнайтеся, чого не потрібно робити при пухирях, і як правильно їх лікувати.

Опік – одна з найпоширеніших побутових травм. Найчастіше на місці опіку з’являються пухирі, що вимагає спеціального лікування та догляду. У деяких випадках пухир після опіку може інфікуватися, що тільки посилює проблему. Правильно надана перша допомога при опіках, як правило, дозволяє уникнути подібних проблем.

Чого не потрібно робити

Пухирі після опіку – це не що інше, як захисна реакція організму. Так, пухир затримує поширення опіку вглиб тканин, а також захищає рану від приєднання інфекцій. У цьому зв’язку лікарі ні в якому разі не рекомендують проколювати пухирі при опіках, оскільки так ви собі тільки нашкодите.

Місце ураження не потрібно мазати жирними кремами і мазями або маслом. При цьому утворюється плівка, яка погіршує теплообмін і сприяє поширенню опіку.

Як правило, пухирі містять в собі прозору рідину, яка з часом може набувати мутнувато-жовтий відтінок. При серйозних опіках 2 ступеня в пухирях може утворитися гнійна рідина, що суттєво погіршує загальний стан потерпілого. У такому випадку потрібно терміново звернутися до лікаря.

Як лікувати пухирі після опіку

Основною метою лікування пухирів після опіку є попередження інфікування пухиря. Для цих цілей доцільно застосування місцевої терапії у вигляді антисептичних і антибактеріальних розчинів, гелів і мазей. Накладання пов’язок на пухирі не обов’язково.

В аптеках можна підібрати спеціальну мазь від опіків, яку можна використовувати і для обробки пухирів. Крім антимікробної дії, такі засоби повинні забезпечувати зволоження ураженої шкіри, а також усунення больових відчуттів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПЕРША ДОПОМОГА ПРИ ОПІКАХ: 4 ВАЖЛИВИХ ПРАВИЛА

5 СПОСОБІВ ЗНЯТТЯ БОЛЮ ПРИ ОПІКАХ

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ОТРИМАВ СОНЯЧНИЙ ОПІК