Куріння здатне завдати великої шкоди очам. Так, воно підвищує ризик деяких захворювань, пов’язаних із очима та зором, і може погіршити стан людей, які вже мають низку проблем.

Синдром сухого ока

У курців негативні прояви можуть посилюватись. Підвищується ймовірність сверблячки, печіння, почервоніння очей.

Катаракта

У тих, хто курить, підвищений ризик захворіти на катаракту, попереджають фахівці Американської академії офтальмології.

Вікова макулярна дегенерація (ВМД)

Це прогресуюче захворювання, що призводить до зниження гостроти зору через ураження центрального відділу сітківки ока. Курці (зокрема колишні) частіше хворіють на ВМД, ніж люди, які ніколи не курили.

Діабетична ретинопатія

Курці, які також мають цукровий діабет, мають більший ризик розвитку діабетичної ретинопатії. Це одне з найбільш тяжких ускладнень діабету, яке може закінчитися сліпотою.

Проблеми з зоровим нервом

Їхній ризик також більший. Ще куріння здатне збільшити фактори ризику, які можуть призвести до глаукоми – захворювання, що вражає зоровий нерв.

Увеїт (запалення судинної оболонки ока)

Ризик його розвитку вищий. Так, дослідження, проведене фахівцями Каліфорнійського університету (США) показало, що курці в 2,2 рази частіше хворіли на увеїт, ніж ті, що ніколи не курили.

Хвороба Грейвса

Шкідлива звичка є одним із факторів ризику розвитку хвороби Грейвса у жінок (аутоімунного захворювання, що клінічно проявляється ураженням щитовидної залози), показує інше дослідження. При цьому у курців, які страждають на захворювання, стан очей може значно погіршитися в порівнянні з некурцями.