Деякі зміни з ногами, що виникає в грудині, біль або почуття втоми можуть бути попереджувальними ознаками того, що рівень холестерину в організмі підвищений, говорить лікар.

Не весь холестерин шкідливий для здоров’я – небезпека виникає, коли в крові підвищується вміст так званого «поганого» холестерину ЛПНГ: саме його накопичення пов’язане з розвитком атеросклерозу, поганим кровообігом та схильністю до інфаркту чи інсульту. Даний тип холестерину важливо тримати під контролем, особливо людям середнього віку та старше, – нагадала в інтерв’ю лікар Моніка Вассерманн.

Як правило, високий рівень холестерину не має специфічних симптомів, і для його виявлення необхідний аналіз крові. Але іноді тривожні ознаки надлишку холестерину в організмі все ж таки виявляються. Ось кілька попереджувальних сигналів, які повинні викликати у вас настороженість, оскільки вони можуть вказувати на проблему», – поділилася доктор Вассерманн.

Слідкуйте за станом ніг. За словами медика, застережливою ознакою підвищеного рівня холестерину може бути оніміння, яке з’являється в ногах, ступнях. Це ймовірний сигнал того, що у венах ніг (і, швидше за все, в інших кровоносних судинах теж) утворилися бляшки. Такі бляшки формуються з холестеринових та інших компонентів, і, розростаючись на внутрішній стінці артерій та судин, звужують їх просвіт, порушуючи нормальну провідність крові.

Також за високого холестерину в ногах можуть виникати інші неприємні відчуття: біль, печіння, поколювання. Крім того, кінцівки можуть бути дуже холодними, втрачати волосся. До того ж погіршується стан нігтів, вони перестають нормально рости.

Інші ознаки. Також лікарка назвала інші фізичні сигнали, які дозволяють дізнатися, що рівень холестерину підвищений.

  • Болі у грудях.
  • Сильний холод у нижній частині тіла.
  • Часта задишка.
  • Незрозуміла нудота.
  • Почуття втоми.
  • Підвищений кров’яний тиск.

«Я настійно рекомендую звернутися за медичною допомогою, якщо ви відчуваєте якісь із вищеперелічених симптомів», – наголосила експерт.