Нове дослідження, опубліковане напередодні новорічних свят, продемонструвало взаємозв’язок між фізичними навантаженнями і спиртними напоями. Воно буде цікаве багатьом людям, які ведуть активний спосіб життя.

Існує взаємозв’язок між фітнесом, прийомом їжі і спиртними напоями. Дослідження показало, що регулярно тренуються люди, що знаходяться в хорошій аеробної формі, схильні випивати більше алкоголю. У дослідженні взяли участь 40 000 дорослих американців. Виявилося, що фізично активні здорові чоловіки і жінки більш ніж в два рази частіше зловживають алкоголем, в порівнянні з їх ровесниками, які не знаходяться у відмінній формі.

Результати цього дослідження доповнюють обсяг доказів на основі попередніх наукових робіт про те, що фізичні навантаження і алкоголь часто йдуть рука об руку, і це впливає на здоров’я людей. Самі дослідники були здивовані тим, як багато випивають фізично активні люди. При цьому добре відомо, що існує так звана кластеризація хороших звичок. Якщо хтось відвідує спортзал, то він вкрай рідко курить і дуже уважно стежить за своїм харчуванням.

У зв’язку з цим здавалося, що любителі спорту будуть рідко прикладатися до пляшки. Але з’ясувалося, що це не так. Дослідження проводилося вченими Інституту Купера в Далласі. Встановлено, що фізично активні чоловіки більш ніж в два рази частіше вживають до 14 порцій алкоголю в тиждень, ніж їх ровесники, які не дуже жалували спорт.

А у фізично активних жінок середня доза спиртних напоїв становила від 4 до 7 порцій вина, пива або інших міцних алкогольних виробів – в два з гаком рази більше, ніж у дам, які зі спортом не дружили.