Я погано себе почуваю, зроблю собі чай – багато так думають і роблять, але чому? Чи може цей гарячий напій лікувати?

“Ритуал приготування, його пиття, сам по собі розслабляє вас після напруженого дня. Це побічно зміцнює імунну систему”,- говорить професор Роберт Фюрст, директор Інституту фармацевтичної біології університету Франкфурта-на-Майні.

Харчовий чи лікувальний?

Існує два типи чаю: в якості повсякденного напою – шипшина, трав’яний, чорний, зелений, і в якості лікарського чаю.
“Харчовий можна знайти в магазині. Як і всі продукти, ці чаї не повинні завдавати шкоди, але ніхто не повинен очікувати, що вони нададуть лікувальний ефект. Вимоги до якості лікарського чаю вищі, ніж для харчового. Кожна партія, яку виробник поставляє на ринок, ретельно перевіряється”, – пояснює Фюрст.

Приклад ромашкового чаю

Фармакологія приписує використання квітів для лікувальних чаїв. Ромашковий чай, який ви купуєте в супермаркеті, зазвичай змішують з травами, листям і стеблами. На смак ромашка? Цього достатньо для виробника і покупця. Лікарський, з лікувальним ефектом, містить тільки квіти – в ньому більше ефірної олії і цінних інгредієнтів.

Тепло транспортує корисні речовини

Якщо ви любите пити смачний ромашковий напій, чай з супермаркету смачніше і дешевше. Якщо очікуєте, що він надасть підтримуючу дію при шлунково-кишкових захворюваннях, краще віддати перевагу схваленим фармакологами чаям.

З фармацевтичної точки зору, чай є водним гарячим екстрактом: водорозчинні речовини витягуються з рослин у воду під впливом високої температури.

Ефективність складно довести

Наскільки ефективний лікувальний чай? Клінічні випробування чаю складні.

“Люди готують напій по-різному, залежно від кількості, часу заварювання і температури води. Чай – це м’яка, щадна терапія або профілактичний захід”.