Ускладнення геополітичної обстановки в світі є сильним стресовим фактором і турбує багатьох людей. Дієтолог Ірина Писарєва розповіла, як скласти раціон в умовах підвищеної тривожності, щоб мінімізувати шкоду здоров’ю.

Стрес і депресія нерідко призводять до переїдання. Багато людей намагаються “заїсти” переживання солодким, а це може привести до збільшення ваги, ожиріння, цукрового діабету, проблем з серцево-судинною системою.

Писарєва порадила включити в своє меню каші, хліб, нежирне м’ясо, морепродукти, фрукти, овочі, морську капусту і гіркий шоколад. Вони збагатять раціон вітамінами і мінеральними речовинами, які допоможуть справлятися зі стресом.

Наприклад, вітаміни групи В беруть участь в обмінних процесах нервової системи, заспокоюють і зміцнюють її. Калій, магній, йод, цинк сприяють передачі нервових імпульсів і покращують роботу мозку, розповіла дієтолог.

Читайте також:  6 поширених помилок у душі

Крім того, важливо дотримуватися водний баланс і додати легку фізичне навантаження: йогу, ходьбу, прогулянки на свіжому повітрі. Боротися зі стресом також допоможуть ароматерапія і дихальні практики.