Куріння шкодить не тільки здоров’ю, а й негативно позначається на стані шкіри – вчені запевняють, що курця можна навіть визначити по зовнішності.

Куріння впливає на весь організм без винятку. Зараз лікарі мають досить точне уявлення про те, як саме і за рахунок чого це відбувається. Для жінок ж важливо те, що захоплення сигаретами негативно позначається на зовнішності.

Перш за все, шкідливі речовини в сигаретному димі знижують здатності тканин до регенерації. Це означає, що будь-які пошкодження гояться повільніше, а, крім того, сповільнюється процес оновлення шкіри і вироблення колагену, який дуже важливий для збереження пружності шкіри.

Найголовніша проблема курців – передчасне старіння шкіри. Як ми вже відзначили, знижується вироблення колагену. Крім того, через нестачу кисню і великої кількості вуглекислого і чадного газу, звужуються поверхневі судини. Це веде до того, що шкіра отримує менше вологи і корисних речовин. В результаті ми отримуємо ранні зморшки і тьмяний колір обличчя.

У тих, хто курить, ймовірність появи набряків очей і мішків під очима підвищується в чотири рази. Особливо у жінок, які і без цього більш схильні до подібних явищ. В результаті обличчя постійно виглядає втомленим, доводиться витрачати багато часу на спроби замаскувати мішки.

Як показують дослідження, у курців зморшки починають з’являтися приблизно на два роки раніше, ніж у некурящих однолітків. Крім того, жінки, що палять більш схильні до появи запалень на шкірі і пігментних плям.